Iman Shumpert: “LeBron basketbolu mahvetti” #NBA

Eski NBA oyuncusu Iman Shumpert katıldığı bir podcastte LeBron James’in Miami Heat’e katılma yönündeki kararını eleştiren açıklamalarda bulundu.

LeBron James’i eski takım arkadaşı Iman Shumpert geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir podcastte sert şekilde eleştirdi. LeBron’un 2010 yılında verdiği Miami Heat’e katılma kararını tasvip etmediğini belirten 31 yaşındaki oyuncu şunları söyledi:

“LeBron basketbolu mahvetti. Bu kararın oyunu daha iyi hale getireceğini düşünüyordu. Şahsen ben, NBA’i orada mevcut olduğunu düşündüğüm sadakat yüzünden sevmiştim. Bu kararla beraber ligdeki bir duvarı yıktı ve oyuncular olarak her ne istersek onu yaparız demiş oldu. İş anlamında harika bir hamleydi fakat dışardan baktığınızda, örneğin şu an bana tweet atan bir sürü insan var. Genellikle takım sahipleri ve takaslar hakkında konuşmayı çok seviyorlar. Aslında bu insanların böyle şeylerle ilgilenmiyor olması gerekir ama durum bu hale geldi.”

LeBron James 2010 yılında aldığı büyük kararla kendisini draft eden, memleketinin takımı Cleveland Cavaliers’tan ayrılmış ve Miami Heat’e imza atmıştı. Burada 2012 ve 2013 yıllarında iki şampiyonluk elde eden süper star, sonrasında evine geri dönmüş ve 2016’da Cleveland Cavaliers’la bir şampiyonluk daha kazanmıştı. Bu şampiyonluk sezonunda Iman Shumpert ve LeBron James aynı forma altında ter döküyordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler