İlk süper takım 2003-04 Los Angeles Lakers’ın sözlü tarihi | ÇEVİRİ

Yazı: Ric Bucher, Bleacher Report (26 Mayıs 2015)

Çeviri: Ahmet Turhal, TrendBasket


2003’te Lakers’ın üst üste dört şampiyonluk kazanma girişimi, ikinci turda o yılın sonunda şampiyon olacak San Antonio Spurs tarafından hiç edildikten sonra, kulübün bir sonraki şampiyonluk şansını güçlendirme niyeti, geleceğin Hall of Famer’ları Gary Payton ve Karl Malone’un kariyerlerinde erişemedikleri tek unvan olan şampiyonluğu elde etmek için değerlerinin çok altında serbest oyuncu kontratlarına imza attıklarında ortaya konmuş oldu.

İmzalar ise Lakers’ın süper yıldızı Kobe Bryant’ın Colorado’da bir otel görevlisine tecavüz etmekle suçlanması ve suçlu bulunduğu takdirde hayatını hapishanede geçirme ihtimaliyle yüz yüze gelmesinden sadece iki hafta sonra atılmıştı. Kobe sezonun ilk yarısını duruşmalara katılmak için Colorado’ya gidip, gelmekle geçirdi.

O esnada takım arkadaşı Shaquille O’Neal ile aralarındaki gerginlik, taraflar birbirleri hakkında eleştirel demeçler verdikçe tırmanmaya devam etti. Bunun yanında, O’Neal kallavi bir kontrat için Lakers’a baskı yaparken Bryant ise yaz döneminde serbest oyuncu olmayı planlıyordu. Bu da yetmezmiş gibi bir de Phil Jackson’ın kontrat uzatma görüşmeleri sezon sonuna ertelenmişti.

Birazdan okuyacaklarınız sezona ağır favori olarak giren ancak süper yıldızsız bir Detroit’e, bir hanedanın sonunu getirecek yüz kızartıcı bir yenilgiyle elenen modern çağın ilk süper takımı 2003-04 Los Angeles Lakers’ın sözlü tarihidir.

Los Angeles Times gazetesi köşe yazarı Mark Heisler: “O sezon kasırganın ufukta göründüğü ve yıkıp geçtiği sezondu. Tarihin en çılgın kulüplerinden Lakers için tarihin en çılgın sezonlarından biriydi.” diyor.

(Alıntılarda adı geçen insanlar 2003-04 sezonunda oynadıkları pozisyonla veya yaptıkları işteki unvanlarıyla tanıtılmıştır).

Geri1 of 11

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler