Phoenix Suns’ın Slovenyalı çalıştırıcısı Igor Kokoskov, NBA Draft 2018’in bir numarası DeAndre Ayton’ın takımın savunma koordinatörü olmasını istiyor. 

Bright Side of The Sun‘a açıklamalarda bulunan Kokoskov, Ayton’ın Suns’ın savunma koordinatörü olmasını istediğini ifade etti. Igor Kokoskov’un açıklamalarından satır başlarını haber metninin devamında bulabilirsiniz.

“Onun bizim savunma koordinatörümüz olmasını istiyoruz. Bu onun iş tanımı olmalı. Dün kendisine fedakarlık yapmamız gerektiğini söyledim. Kamp beş altı saatten oluşan bir fedakarlık. Bir şeyleri domine etmeye başladığınızda zamanınızdan daha fazla fedakarlık yapmanız gerektiğini fark edersiniz. Bu fedakarlığı yaptıkça da işinizde daha dominant olmaya başlarsınız.”

“Bir gazeteci ya da basketbol oyuncusu olarak bu fedakarlığı hissetmek güzel bir duygudur. Ayton’ın bunu anladığını ve basketbola bu şekilde yaklaşmak için hazır olduğunu düşünüyorum.”

NBA Draft 2018’de ilk tur, birinci sırada Phoenix Suns tarafından seçilen Ayton’ın ligdeki ilk sezonunda sergileyeceği performans NBA dünyasının ilgisini uzun süredir cezbeder durumda.


Orijinal kaynak | brightsideofthesun.com

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir