İbrahim Kutluay: ”Umuyorum ki Efes yine şampiyon olup Türkiye’yi sevince boğar” | TB ÖZEL

Belgrad’da düzenlenen Turkish Airlines EuroLeague Final Four heyecanı bugün başladı. Ödüller ve açılış basın toplantısıyla başlayan organizasyonu İbrahim Kutluay da takip edenler arasındaydı.

İbrahim Kutluay: ”Umuyorum ki Efes yine şampiyon olup Türkiye’yi sevince boğar”

Ödüllerin dağıtılması, takım koçları ve oyuncularının basın mensuplarına açıklama yapmasının ardından biz de İbrahim Kutluay’ın Final Four’a dair görüşlerini aldık. Dörtlü finalde favori belirlemenin zor olduğunu vurgulayan Kutluay’ın gönlünden Anadolu Efes‘in kupayı kaldırması geçiyor.

  • 20 sene önce EuroLeague kupasını kaldırması hakkında

”EuroLeague kupasını kazanışımın üzerinden 20 sene geçmesi ve buna denk gelmiş olması çok güzel bir şey. O anı yaşamak güzeldi. Umuyorum güzel bir Final Four olur ve sonunda bir Türk takımı kazanırsa tabii ki mutlu oluruz.

Anadolu Efes geçen sene kupayı kazandı. Umuyorum ki bir yenisini daha tekrarlayıp hepimizi, tüm Türkiye’yi sevince boğar.”

  • Kupa favorisi ve Final Four takımları değerlendirmesi hakkında

”Efes’in son şampiyon olması, tecrübesi ve diğer takımlara göre daha az stres altında olması açısından bir avantaj sahibi tabii. Ama fizik olarak çok iyi bir avantaj sağlayabilecek bir Barcelona var. Olympiacos hem tecrübesi hem de oyuncu kalitesiyle sonuna kadar zorlayacaklardır.

Real Madrid de sezon içerisinde çok zor günler geçirmiş olmasına rağmen Final Four’a çok rahat geldi, özellikle playoff serisinde. Herkesin şansı var diye düşünüyorum. Ama tabii ki gönlümden geçen Anadolu Efes.”

  • Yarı final mücadelelerinde biri olan El Classico hakkında

”El Classico her zaman çok farklı neticelere gebe ve çok sürprizlere açık bir maç oldu bugüne kadar. Son dönemde Barcelona’nın ciddi bir üstünlüğü var ama Real Madrid de bunu motivasyona çevirecektir diye düşünüyorum. Onların da bu maçı kazanması, sezon içerisindeki iniş çıkışları ve zorlukları Barcelona’ya karşı yenildikleri bütün maçların telafisi olacaktır.

O bakımdan onlar da ciddi bir şekilde motiveler bence. Motivasyon açısından bakarsak Real Madrid daha ağır basıyor diye düşünüyorum. Ama öte yandan da Barcelona, daha kapasitesi yüksek bir takım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler