Hüseyin Beşok’tan Manisa Büyükşehir Belediyespor’a ziyaret

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok, Halil Onultmak Spor Tesisleri’nde Başkan Mevlüt Aktan ve Asbaşkan Orkun Şıktaşlı’yı ziyaret etti.

Türk Basketbolu’nun yetiştirdiği önemli oyuncular arasında gösterilen ve günümüzde Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ve Liglerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Hüseyin Beşok, Manisa Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Ceyhun Cabadak’a da ziyarette bulundu. Ziyaret sonrasında Başkan Mevlüt Aktan ve Asbaşkan Orkun Şıktaşlı tarafından Hüseyin Beşok’a üzerinde isminin yazılı olduğu 45 numaralı forma hediye edildi.

Erkekler Basketbol 2. Ligi’nde mücadele veren Manisa Büyükşehir Belediyespor hakkında önemli açıklamalarda bulunan Hüseyin Beşok, ”Manisa Büyükşehir Belediyespor, basketbol branşında atılım içerisinde olan bir kulüp. Böyle kulüplerin sayısının artması gerekiyor” dedi.

Cümlelerine kulüp yönetimini tebrik ederek devam eden Beşok, Manisa geçmişinden takımın ilerleyişine kadar birçok konuda konuştu. İşte o açıklamalar:

”Ben Manisa’da 15 yaşında Manisa Vestel Basketbol Takımı’nın formasını giydim. Vestel döneminden sonra bu bölgede Manisa’da basketbolda bir boşluk oluştu. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, bu boşluğu doldurma adına önemli adımlar attı. Manisa Büyükşehir Belediyespor gerçekten basketbola ciddi bir yatırım yaptı. Organize Sanayi Bölgesi içerisinde de MOSTEM’in gerçekten çok güzel bir tesisi olmuş. Onları da tebrik ediyorum. Gördüğüm kadarıyla Gençlik Spor Müdürlüğü’nün de yaptığı bir spor salonu var. Manisa bölgemizde şu anda faal üç tane basketbol sahamız var. Bu çok güzel bir şey. Zaten bizler de federasyon olarak hem kendi bünyemizde hem de şehirlerimizde daha çok tesis yapılmasını canı gönülden istiyoruz. Çünkü genç kardeşlerimizin, öğrenci kardeşlerimizin, sporcu kardeşlerimizin bu tesisleri dolduracağına inanıyoruz. Ben, Manisa Büyükşehir Belediyespor’a bu sene de başarılar diliyorum. Bir üst lige çıkmaları için iyi şanslar diliyorum. İleriki yıllarda inşallah bu spora yaptığı yatırımların devamını temenni ediyorum.

Onlara gerekli desteği vermek bizim ana görevlerimizden biri. Mümkün olduğunca genç sporcuları basketbola yönlendirmek istiyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü, basketbol şubesini yeni açan ancak kısa sürede başarılı bir çizgi yakalayan kurumsal olmayı hedeflemiş, sadece A Takım değil, altyapısı ve tesisleşme çalışmaları ile vizyonu olan bir kulüp haline gelmiştir. Bu gelişmeleri görmek beni ve federasyonumuzu oldukça mutlu etti. Biz yönetim olarak basketbola ve spora büyük değer veren Manisa Büyükşehir Belediyespor yönetimine teşekkür ediyoruz.”

Hüseyin Beşok’un açıklamalarının ardından sözü eline alan Manisa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Mevlüt Aktan ilk olarak yapılan bu ziyaretten ötürü mutlu olduklarını dile getirdi. Devamında ise basketbola yaptıkları yatırımdan ve hedeflerinden bahseden Mevlüt Aktan’ın açıklamaları şu şekilde:

”Bu ziyaret bizleri oldukça mutlu etti. Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü olarak sadece futbolda değil, tüm spor branşlarında iddialıyız. Bu sezon başında basketbolda atılım yaptık. Büyük heyecan duyduğumuz bir spor dalı. Basketbolda altyapıda önemli yatırımlarımız var. Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetimi’yle bundan sonraki süreçte bu tür karşılıklı ziyaretlerimizi sürdürüp, basketbolda nasıl daha iyi noktalara gelebiliriz bunların planlamalarını inşallah yaparız. Herkesin bildiği gibi bir spor sevdalısı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Basketbolda altyapıda yapacağımız ciddi yatırımlarımız devam edecek. Çok iyi yerlere geleceğimize inanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler