Dimitris Giannakopoulos: “Ailemi savunmak hiçbir zaman ihlal etmeyeceğim kırmızı çizgim.”

Euroleague Basketball tarafından bir yıl boyunca Euroleague Basketball’un düzenlediği hiçbir etkinliğe katılamama cezası alan Panathinaikos Superfoods’un patronu Dimitris Giannakopoulos çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yunan medyası üzerinden bir açıklama yayınlayan Başkan Dimitris Giannakopoulos‘un açıklamaları:

“Panathinaikos, genel olarak, Euroleague tarafından yapılan sürekli ve apaçık ortada olan adaletsizliklerden her seviyede; hem parkede hem de saha dışında çok çekti. Her şeye rağmen verilen cezalara her zaman saygı gösterdik ve toplamı bir milyon Euro’yu aşan cezaların gerekliliklerini yerine getirerek kulüp ve organizasyon ilkelerine olan saygımızı gösterdik. 

Fakat ailemi savunmak hiçbir zaman ihlal etmeyeceğim ya da geri çekilmeyeceğim kırmızı çizgim. 

Fenerbahçe ile ilgili kavganın ardından binlerce Türk vatandaşı tarafından hem şahsıma hem de aileme karşı tehdit ve küçük düşürücü hakaretler işittim. Bu, her zaman müdafa etmemi gerektirecek bir durum. Bu konuda çok netim. Bunun pazarlığını yapmıyorum ve geri adım atmayacağım. 

Bu tavrımda, Türk kulübünün duyurusunda bildirdiği gibi, hiçbir zaman Euroleague, Fenerbahçe ve taraftarlarını hedef almadım ya da onlara saldırmadım. Aynı şekilde, davranışlarımla onlara ne kadar saygı duyduğumu gösterdim. 

En ufak yargı yetkisi olmadan, Euroleague Disiplin Hakimi etkin olarak yasal olmayan ve kötü bir dille, tamamen kişisel bir meselede kişisel Instagram hesabımdan ailemi savunma çabamı “suçlaştırdı.” Kesinlikle Hukuk Mahkemelerine götürülecek bir ceza. 

Panathinaikoslu olarak her ne bedelde olursa olsun birine bağlı olarak çalışmamak gerektiğini öğrendim.  

Eğer kararım tamamen kişisel olsaydı, çoktan Panathinaikos’u bu gülünç durumdan çıkarmıştım. Fakat hepimiz Panathinaikos için gelip geçici olduğumuzdan, karar düzenlenecek bir referandum ile Panathinaikoslular tarafından verilecek. Eğer Panathinaikos dünyası EuroLeague’de kalmayı tercih ederse, artık kulübün başında olmayacak ve ayrılacağım. Eğer bu dünya ayrılmayı seçerse, Panathinaikos başka bir Avrupa organizasyonuna katılacak ve Avrupa basketbolunu temizleme çabasını sürdüreceğiz. 

Panathinaikos dünyasına saygı göstererek ve bu ikilemin içine direkt olarak atmamak adına, öncelikle Euroleague Temyiz Mahkemesinde haklarımızı, hakimin bir kez olsun bağımsız olarak hareket edeceği ümidiyle, sonuna kadar arayacağım. 

Buna karşın, Euroleague Temyiz Mahkemesinden her ne karar çıkarsa çıksın, Euroleague’e karşı çoktan kişisel haklarımın ihlali ile ilgili bir dava açtım.

Ayrıca hukuk departmanımıza aşağıda da belirtilen hususlarda gerekli hukuki işlemleri başlatmaları direktifini verdim:

Euroleague TV haklarının ve dağılımının ne kadar adil olup olmadığı konusunu inceleyip gerçekleri öğrenelim. 

Sponsorluk gelirlerini yükseltmeden geçtiğimiz yaz takımlara verilen paranın nereden geldiği açıklansın

Son olarak, bir limited şirketinin Yönetim Kurulu toplantısında Direktörü seçme, onu yargılama ve değerlendirme hakkının olmamasının yasal olup olmadığının anlaşılması. 

Bağımsız Euroleague Disiplin Kurulunun ne kadar bağımsız olup olmadığının anlaşılması.

Her şartta, Panathinaikos sizin gibi olmayacaktır. Ve bu kulübümüz, tarihimiz ve tüm camiamız adına gösterilen bir çabadır.”  


Yazının kaynağı: sdna.gr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler