WNBA’in eski süper yıldızlarından Maya Moore, uğruna hukuk savaşı verdiği 40 yaşındaki eski hükümlü Jonathan Irons ile evlendi.

Good Morning America programına 2 Temmuz 2020 tarihinde bireysel çabaları ve hukuk savaşı neticesinde tahliye edilen Jonathan Irons ile birlikte çıkan Maya Moore, eski hükümlü ile evlendiklerini açıkladı.

Bu gelişmeyi “Birlikte yapacağımız çalışmaları artık bir evli çift olarak yapacağız. Birkaç ay önce evlendik ve hayatımızın yeni bir dönemine adım attık.” cümleleriyle duyuran Moore, 18 yaşında tutuklanan ve 50 yıl hapis cezası alan Irons’ı özgürlüğüne kavuşturmak için basketbola ara vermişti. Moore, bu gayesine Temmuz ayında ulaştı ve Irons 22 yıl sonra özgürlüğüne kavuştu.

Aralarında zamanla gelişen duyguları “13 yılda bir dostluk gelişti ve büyük bir hukuki mücadeleye girdik. Zamanla tanrı kalplerimizde aşkımızı büyüttü.” şeklinde açıklayan Moore, WNBA’de son olarak Minnesota Lynx formasını terletmişti.

Jonathan Irons ise film senaryolarını andıran bu hikayeyi şöyle özetledi:

“Hapisten çıktığımda bir otel odasındaydık. Bazı arkadaşlarımız da bizimle birlikteydi. Çok yorgunduk, yaşadığımız heyecandan bitkin düşmüştük. Sonra ikimiz odada yalnız kaldık. Dizimin üstüne çöktüm, ona baktım… O da farkındaydı her şeyin. ‘Benimle evlenir misin?’ dedim. ‘Evet’ dedi.”


Kaynak: GMA

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir