Hornacek: “Sayı atacak oyuncularımız var ancak topu dolaştırmamız gerek” #TBHerYerde

NBA’de birbirinden heyecanlı mücadelelere sahne olan Noel gününün ilk karşılaşması Boston Celtics ile New York Knicks arasında oynandı.

Maç sonunda basın toplantısında açıklamalarda bulunan Hornacek, takımının 119-114 kaybettiği müsabakanın son anlarında hücumun durağanlaşmasından şikayetçiydi. Genç koç mağlubiyetin ardından şunları söyledi:

Celtics iyi bir takım. Sert oynuyorlar. Isaiah Thomas iyi bir oyuncu. Oyuncularımız savaştı ve bitime bir iki dakika kala berabereydi maç. Smart’ın maç sonundaki üçlüğü moral bozucuydu. Ekstra pası yaptılar, köşede bir oyuncuları vardı ve o da üçlüğü attı. İki sayılık olsa sıkıntı olmadığını düşünürsünüz ama üçlüğü attılar. Özellikle Derrick Rose’un izolasyon hücumları perde yapmak için ona gidildiğinde perdeyi reddetmesinden ötürü gerçekleşti. Onun oyunu okuma şekli bu ve sorun değil. Melo bize belirli noktalarda alçak post hücumları sağladı. Porzingis’in biraz daha soğukkanlı olması gerekiyordu. Sayı atacak oyuncularımız var ancak topu dolaştırmamız gerekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler