Ekip olarak Boston Celtics-New York Knicks maçındaydık! #TBHerYerde

NBA’de “Christmas Day” (Noel Günü) kapsamında oynanan karşılaşmada, New York Knicks, Madison Square Garden’da Boston Celtics’i konuk etti.

İlk çeyrek, iki takımın başa baş mücadelesine sahne oldu. Boston Celtics, üç sayı çizgisinin gerisinden çok düşük yüzdeyle hücum edince (%22), çeyreği Knicks 28-22 önde kapatmasını bildi.

İkinci çeyrekte ise bambaşka bir Boston Celtics vardi. İlk çeyreğin aksine dış atışlarda yüksek yüzde bulan Kuzey Doğu temsilcisi, hücum reboundlarında da etkili olunca, ilk yarının sonunda soyunma odasına 8 sayı üstünlükle 56-48 önde gitmeyi bildi.

Osman Berk Buruncuk/TrendBasket
Osman Berk Buruncuk/TrendBasket

Üçüncü çeyrekte iki takım da maçı ne kadar çok istediğini bir kez daha gösterdi. Seyircisinin desteğini de arkasına alan Knicks, bir ara farkı 2 sayıya kadar kapatmasına rağmen, son çeyreğe 88-82 geride girdi.

Dördüncü ve son çeyrekte, Boston Celtics bitime 5 dakika kala farkı 13 sayıya kadar çıkarmayı başardı (109-96). Buna rağmen pes etmeyen Knicks, Kristaps Porzingis’in iyi performansıyla bitime 1:06 kala eşitliği yakalamayı bildi (112-112). Bu dakikadan sonraki ilk New York hücumunda Carmelo Anthony’nin top kaybı yapması hem skor hemde motivasyon açısından takimi olumsuz yönde etkileyince, Boston Celtics sahadan 119-114 galibiyetle ayrılmayı bildi.

Osman Berk Buruncuk/TrendBasket
Osman Berk Buruncuk/TrendBasket

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler