Hinkie: Carter-Williams’ı Göndermek Projenin Devamı İçin Gerekliydi

Dün yaptığı hamlelerle hemen herkesi şaşırtan Sam Hinkie, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek yaptığı hamleler hakkında açıklamalar yaptı.

Hinkie’nin en dikkat çeken hamlesi geçtiğimiz sezon yılın çaylağı seçilen ve Hinkie tarafından draft edilen Michael Carter-Williams’ın Milwaukee Bucks’a gönderilmesi oldu.Hinkie Carter-Williams için ;

Geçen sene ilk maçında Heat’e karşı çaldığı top ve yaptığı smaçla sahne ışıklarını üzerine çekti ve o andan itibaren de ışıkları onun peşini bırakmadı. Şu ana kadar çok iyi oynadı. Yaptıklarıyla gurur duyuyoruz.

dedi. Hinkie sözlerine;

İnsanlar bir süre sonra onu takasta kullanabileceğimiz düşünüp aramaya başladılar. Ama hep aynı cevabı verdim; ‘Onu seviyoruz ve göndermeyi düşünmüyoruz.Onu göndermem için bana muhteşem bir teklifle gelmeniz gerekiyor.’ Ve her seferinde teklifleri reddettim. Ama sonra çok enteresan bir teklif geldi. Lakers’tan gelen draft hakkı çok cezbediciydi. Bu tarz hakları kolay kolay bulamıyorsunuz. Bu yüzden bu sefer teklifi düşünme kararı aldık. Sonuç olarak doğru olanın sürece güvenmek ve projeyi devam ettirmek olduğuna karar verdik ve teklifi değerlendirdik.

diyerek devam etti.

Hinkie önemli olanın anlık hamleler değil projenin tamamına odaklanmak olduğunun üzerinde ısrarla durdu.

Odaklandığımız tek bir konu var; ‘Nasıl özel bir şey yaratabiliriz?’ Ender bulunan bir şeyi yaratmanın peşindeyiz. Bu yüzden de zaman zaman büyük karalar vermemiz gerekiyor. Dün şahit olduğunuz kararlar da bunlardan birkaçıydı. Gereken he ne ise gözümüzü kırpmadan ve çekinmeden bunu yapmamız gerekiyor. Jrue Holiday’i göndermek de çok zor bir karardı ama orada da tereddüt etmemiştik. Byük projeler için büyük riskler almanız gerekiyor,eğer risk almazsanız da geleceğin değişiklikler getirmesini bekleyemezsiniz. Her şeyi Michael ekseninde düşünmemelisiniz. Michael çok özel bir oyuncu ve bu ligde çok iyi bir geleceğe sahip olacaktır. Ona her zaman en iyisini diliyoruz. Ama bu hamleyi yapmak zorundaydık. Projeye uzun vadede güçlendirebilmek için bu riski almak zorundaydık.

açıklamalarıyla MCW hamlesini savundu.


Kaynak: Canlı Basın Toplantısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler