Hidayet Türkoğlu TBF başkan adaylığını resmen açıkladı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, 26 Ekim Çarşamba günü Ankara’da yapılacak TBF Olağan Genel Kurulu için Türkiye Basketbol Federasyonu başkan adaylığını resmen açıkladı.

Türkoğlu’nun basına yaptığı açıklama şu şekilde;

Hayatımı adadığım, hem sporcu hem de spor adamı olarak hizmet etmekten gurur duyduğum, ay yıldızlı formasını yıllarca şerefle taşıdığım Türkiye basketbol camiasının yeni dönem yönetimine adaylığımızı açıklamaktan memnuniyet ve heyecan duyuyorum.

Türk basketbolunun ihtiyaç duyduğu yenilikleri yaparak, sporumuzu daha büyük başarılara ve yurdun dört bir yanına taşımak için kulüplerimize, sporcularımıza, antrenörlerimize, spor adamlarımıza, çocuklarını basketbol sevdası peşinde yalnız bırakmayan ailelere karşı sorumluluklarımızın farkındayız.

Hazırız!

Yönetim Kurulu üyeliğine aday değerli arkadaşlarımla birlikte, hem Türkiye içinde hem de Uluslararası platformdaki birikimlerimizi ve vizyonumuzu paylaşmak için yola çıktık.

Bu yolda basketbola gönül veren markalara, basın yayın kuruluşlarına ve eğitim kurumlarına yakınlığımız artacak, tüm kulüplerimizle şeffaflık ve ahenk içinde omuz omuza çalışacağız.

Türkiye’nin tamamına yayılan spor kulüplerimizi güçlü şekilde ayakta kalabilmeleri için desteklemek, bununla beraber uluslararası arenada Türk basketbolunun temsilini geliştirmek, milli takımlarımızın ve kulüplerimizin gurur duyduğumuz başarılarını arttırmak en büyük arzumuz.

Basketbol ancak ülkemizde herkesin spor ve hareketliliği benimsediği, sağlıklı nesiller yetiştireceğimiz ve bu dönüşümde basketbolun başrolde olduğu bir yapı gerçekleştiğinde hak ettiği düzeye ulaşacaktır.

Türkiye’nin içinden geçtiği süreçte, birlik ve beraberliğin çok önemli olduğu bu günlerde sporun birleştirici etkisinin çok daha fazla kullanılması gerektiğine inanıyoruz.

Olağan genel kurulumuzun federasyonumuza yakışır biçimde gerçekleşmesini ve sonuçlarının Türk basketbolu için hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.


Kaynak: TBF Resmi Sitesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler