Hidayet Türkoğlu: ”EuroLeague’deki tek Türk antrenör para cezasından bu kadar korkmasın” #BSL

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu son dönemde gündeme gelen konular ile ilgili bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

İlk olarak Merkez efendi Denizli Basket’in neden ING Bank Basketbol Süper Ligi’ne alınmadığı ilgili söz alan Türkiye Basketbol Ligleri Direktörü Derya Yannier: ”Merkezefendi Denizli Basket, BSL’ye yükselmek için bize 14 Ağustos tarihinde başvuruda bulundu. Biz belgelerin eksik olduğunu söyledik ve 21 Ağustos’a kadar süre verdik. Ancak belgeleri bize göndermediler. Bunun sonucunda da biz onları lige almayacağımızı belirten bir karar metni yayımladık.” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından sözlerini başlayan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu:

”Bazı para ile haber yapan ‘satılmış siteler’ Denizli Basket olayı hakkında yalan haberler yapıyor”

”İlk olarak Merkez efendi Denizli Basket konusuna açıklık getirdiğimizi düşünüyorum. Denizli halkına seslenmek istiyorum. Bazı beceriksiz yöneticileriniz yüzünden bugün BSL’de mücadele edemiyorsunuz. Umarım önümüzdeki dönemde daha akıllı yöneticiler ile sizleri aramızda görürüz. Bazı beceriksiz yöneticiler kendi başarısızlıklarını satılmış siteler üzerinden bizim üzerimize atıyorlar. Bizim bu konu ile hiçbir alakamız yoktur. Tamamen Denizli Basket yöneticilerinin beceriksiz olmasından kaynaklanıyor. Bazı para ile haber yapan ‘satılmış siteler’ bizim hakkımızda yalan yanlış haberler yapıyor. Benim sinirlendiğim nokta bu haberi yapan arkadaş bizim çalışanlarımıza tek bir telefon ile ulaşabiliyor. Taraflı habere her zaman karşıyım. Denizli Basket hakkında dediklerimizde eksik varsa, bunu ortaya çıkartsınlar ben yarın istifa ederim. Ancak yoksa bu terbiyesizliği yapan arkadaşlardan özür beklerim.”

Sözlerine devam eden Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Anadolu Efes koçu Ergin Ataman’ı kastederek şunları şöyledi: 

”EuroLeague’deki tek Türk antrenör para cezasından bu kadar korkmasın”

”Şimdi sözü EuroLeague’de bizi temsil eden tek Türk antrenöre getirmek istiyorum. Her fırsatta Türkiye Basketbol Federasyonu ve Basketbol Süper Ligi’ni eleştiren bu arkadaşımız nedense konu EuroLeague olduğunda susuyor. Ben EuroLeague’de bizi temsil eden tek Türk antrenör olan arkadaşımıza seslenmek istiyorum. BSL’yi eleştirmek için yer arıyor. Aynı arkadaş para cezası alacağı için EuroLeague’i eleştirmekten korkuyor. Korkmasın, eleştirsin biz parasını öderiz.. Bu arkadaşın bizi eleştirirken istemeden de olsa bizi övdüğünü fark ettik. Öve öve bitiremediği EuroLeague bizim 11 Mayıs’ta aldığımız kararı 10 gün sonra aldı. O arkadaş bu kadar paradan korkmasın.”

”Türkiye Basketbol Federasyonu, Türkiye’nin en iyi federasyonudur”

‘Türkiye’nin en başarılı federasyonu Türkiye Basketbol Federasyonudur. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Önümüzdeki günlerde Ankara’ya seyahat edeceğiz. Bu süreçte Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığımız ile görüşeceğiz. Gelecek sezonun seyircili veya seyircisiz olması bu görüşmeler sonrasında belirlenecek. Biz hiçbir zaman kendimizi öven bir ekip olmadık. Ancak geçmiş yönetim Türk Basketbolu adına hiçbir şey yapmamıştır, bunu buradan görüyoruz. Eğer pandemiden dolayı bir vaka yükselmesi olursa ligleri durdurup Ocak ayında devam ettirmek istiyoruz. İyi bir çalışma yaptığımızı düşünüyorum.”

1 Yorum

  1. ne kadar ayıp, ne kadar seviyesiz bir basın toplanstısı, ciddiyetten ne kadar uzak. dehsetle okudum haklılık yada haksızlık değil işte eğitim dedikleri burada gerekli oluyor (ben fenerbahçe taraftarıyım içerikle ilgili alakam yok seviye kahvehane seviyesinde). İstanbul’da Avrupa şampiyonasında protokol deki tavırlarını yerinde görmüştüm zaten ((((((

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Muratcan Güler: “Hedeflerimizi gerçekleştireceğimize inancımız tam” #FIBAWC

A Milli Takım Genel Menajeri Muratcan Güler, bugün gerçekleştirilen 2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri kurasının ardından açıklamalarda bulundu. Hedefin Dünya Kupası olduğunu aktaran Muratcan Güler,...

Gelecek sezon tribünlere yüzde 50 oranında seyirci alınacak!

Türkiye Basketbol Federasyonu, 2021-2022 sezonunda maçlara salon kapasitesinin yüzde 50'si oranında seyirci alınmasına karar verdi. Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yayınlanan COVID-19 protokolüne göre 2021-22 sezonunda...

#NBADraft’ta seçilen Türk oyuncular | GALERİ

#NBADraft'ta seçilen Türk oyuncular NBA Draft heyecanı dün gece geride kalırken NBA'de boy gösteren Türk oyuncular kervanına bir isim daha katıldı. Dün gece Houston Rockets tarafından...