Hidayet Türkoğlu: “EuroBasket’e ev sahipliği yapmak bizim için çok özel”

EuroBasket turnuvasına bu sene İstanbul’un ev sahipliği yapacak olmasının gururunu taşıyan Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri televizyon programına katıldı. NTV Spor’da Son Çeyrek programına konuk olan Türkiye Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, CEO Ömer Onan, A Milli takım Menajeri Kerem Tunçeri, Milli Takımlar Koordinatörü Haluk Yıldırım ve Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok turnuvayla ve ülke basketboluyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Turnuva’ya ev sahipliği yapmaktan bahseden Hidayet Türkoğlu, “Yönetimsel anlamda böyle bir organizasyona sahip olmak çok özel. Daha önce sadece oyuncu olarak oynuyorduk ama buna ev sahipliği yapmak farklı.” şeklinde konuştu. FIBA ve Euroleague arasındaki problemler üzerine ise Hidayet Türkoğlu “EuroLeague ile FIBA arasındaki problemlerde biz federasyon olarak zor durumda kalıyoruz. İnşallah bu problemler çözülür. Bu sorunlar basketbola ve temsilcilerimize zarar verir. Bu yaz uzlaşmaya gidileceğini umuyorum.” dedi.

CEO Ömer Onan ise organizasyon yönetimi hakkında konuştu. Ömer Onan, “Gerekli reklam ve promosyonlar yapılıp turnuva tanıtılacak. Bizim maçlar kesin dolu olacaktır. Saha dışı hazırız. Saha içinde de taraftarın katkısıyla müthiş bir sinerji oluşur.” açıklamalarında bulundu. Altyapılarla ilgili yöneltilen soruya Ömer Onan sert bir tepki verdi ve “Genç oyuncuların para peşinde koşacağına az paraya 22 yaşına kadar kendilerini geliştirecekleri kulüpte kalmaları gerekiyor, parayı seçince durum böyle olur” şeklinde konuştu.

Milli takımlardan sorumlu yönetim kurulu üyesi Hüseyin Beşok’un açıklamaları şu şekildeydi:

Bu kupa hem organizasyon ve hem de milli takımın tekrar seyirciyle birleşmesi ve ruhun oluşması için bir fırsat. Sahamız dolu olacaktır. Seyircimizin de katkısıyla hem genç hem de tecrübeli oyuncularımızın iyi bir takım kimyası tutturarak başarılı olacağına inanıyorum.

Kerem Tunçeri ve Haluk Yıldırım ise altyapıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kerem Tunçeri “Takımda da genç oyuncular olacak çünkü jenerasyon değişikliğine gidiliyor. Genç oyuncuların kritik anlarda katkıda olmaları gerekiyor. Ben bütün maçta sahada olup onlara destek olmaya çalışacağım.” açıklamalarında bulundu ve sabrın kilit nokta olduğunu vurguladı. Haluk Yıldırım ise “Altyapıda önemli oyuncularımız var. Geçiş için sabırlı olmak gerekiyor. Doğru kararlar almak gerekiyor. Çözüm üretmek gerekir.” dedi.


Kaynak: NTV Spor

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler