Hasan Arat: ”Avrupa Ligi ve NBA’de rol modeli olan arkadaşların sezon bitiminde Anadolu’da vakıfla bazı çalışmalara katılmalarını istiyoruz” #BSL

Basketbol İçin Destek ve Eğitim Vakfının ilk toplantısı, Eskişehir’de yapıldı.

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, kurucu üye ve mütevelli heyeti başkanı Aydın Örs, yöneticiler Erol Tabanca, Ömer Bozer ve diğer üyelerin katılımıyla düzenlenen basın toplantısında vakfın amacı anlatıldı.

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Aydın Örs, iki gündür tarihi toplantılar yaptıklarını belirterek, “Sadece basketbola emek vermiş insanlar değil, oyuncu, antrenör, hakem olarak da değil, basketbola uzaktan da olsa sempati duyan insanların iştirak ettiği ve bizi mutlu ettiği toplantıydı. Amaç çeşitli çalışma gruplarıyla özgün ve farklı projelerin ortaya çıkarılmasıydı.” dedi.

Basketbolun zor günler geçirdiğine dikkati çeken Örs, “Federasyonda seçim var. Efsane olmuş üç isim seçime giriyor. İnşallah demokratik ortamda, kulüpler kimi seçiyorsa güzel bir seçim olur. BİDEV olarak bağımsızlığımızı kaybetmeden seçilen yönetimle ve bazı kurumlarla iş birliği yapmak durumunda kalabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Yönetim kurulu başkanı Hasan Arat ise Türkiye için iyi bir şey yaptıklarına inandıklarını belirterek, “İki gün fevkalade çalışmalar yaptık. Burada profesyonel basketbol oynamış, bilim insanları, çok önemli iş insanları var. Emekçiler var. Müthiş bir kombinasyon oluştu. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ile önemli proje başlattık.” değerlendirmesinde bulundu.

Aktif basketbolculardan da destek aldıklarını anlatan Arat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sinan Güler, Doğuş Balbay ve Mehmet Yağmur’un yanı sıra antrenörler Ergin Ataman, Orhun Ene ve Ufuk Sarıca da üyelerimiz. Burada komitelerimiz sağlık, eğitim, iletişim, müze, finansman çalıştayları yaptı. Yol haritasını belirleyerek kısa ve uzun vadede yapabileceklerimizi bir plan çerçevesinde gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

Türkiye’nin yetiştirdiği önemli oyuncuların olduğunu hatırlatan Arat, şunları kaydetti:

“Avrupa Ligi ve NBA’de rol modeli olan arkadaşların sezon bittiğinde belli süre ayırıp Anadolu’da vakıfla bazı çalışmalara katılmalarını istiyoruz. Bu, onların aynı zamanda görevi olmalı. Burada da bir gelenek oluşturmamız lazım. NBA oyuncusu yazın bunları yapabiliyorsa, bizim oyuncularımız da sadece İstanbul’da ya da tatil bölgesinde kalmamalı. Anadolu’da da çocuklarla, insanlarla bir araya gelmeli. Yeter ki onlar gönüllü olsunlar, örnek olsunlar. Biz her türlü desteği vermeye hazırız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler