Harun Erdenay’dan Dixon açıklaması

NTVSpor’da yayınlanan programda Murat Kosova ve İhsan Bayülken’in konuğu olan Harun Erdenay, devşirme oyuncu konusuna açıklık getirdi ve Bobby Dixon ile anlaşmaya çok yakın olduklarını belirtti. 

Gündemi uzun süredir meşgul eden devşirme oyuncu konusuna son noktayı Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay koydu. Devşirilecek yabancı oyuncu için ücret ödemek istemediklerini belirten Erdenay, Andrew Goudelock ve Bobby Dixon tercihlerine yoğunlaştıklarını ancak Goudelock’ın özel sebeplerden ötürü daveti geri çevirmesi üzerine Dixon ile anlaşmaya çok yakın olduklarını ifade etti. Harun Erdenay’ın açıklamaları şu şekilde:

”A Milli Erkek Takımı’nda Emir Preldzic ile üzücü bir sakatlık yaşadık. Riskli bir yırtılma söz konusu. Biz de Ergin Ataman ile bir araya geldik ve onun isteğiyle devşirme oyuncu konusunda Andrew Goudelock ve Bobby Dixon’a yaklaştık. Goudelock olumlu geri dönüş yapmadı ama Bobby Dixon ile anlaşmaya çok yakınız. Dixon bu durumda hiçbir maddi bedel ödenmeden milli takımda forma giyecek. Zaten ne ben, ne de Ergin Ataman, devşirme oyuncu için maddi bedel ödeme taraftarı değiliz.”

Andrew Goudelock’ın A Milli Takım’da oynama davetini geri çevirme nedenine ilişkin daha önce yazdığımız iki haberimize aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz:

”Goudelock milli takımda olmayacak”

”Goudelock’ın menajerinden yalanlama”

1 Yorum

  1. Hiç bir bedel ödemeden mi? Pardon Masallar ülkesinde mi yaşıyoruz, yoksa bu halk bir ..dan anlmaz her şey gider mi, deniyor hangi zekanın ürünü bu açıklama çözemedim. Öncelikle sizi kim sorguladi, kim eleştirdiki transfer ücreti ödemekle, sonra kimi kandırıyorsunuz ne yani türk kokenli oyuncular babalarının hayırlarına mı oynuyor milli takımda mesele koç atamanda türk ama milyon euro oduyorsunuz bu ne yaman çelişki, şu milli takımdan harcırah, prim adı altında dağattınız paraları kaldırın bakalım o zmana kaç kişi kalıyor türklerden görelim. Herkesin bildiği bir gerçeği neden çekiniyorunuzda saklamaya çalılıyorsunuz. Alacak tabi, elin amerikalısı bu ülkenin öz evladında bile kalmamış vatan millet sakarya duygusyyla mı kedi parçalayacak başkası için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

#BSL tarihinde triple-double yapan oyuncular | GALERİ

#BSL tarihinde triple-double yapan oyuncular | GALERİ ING Basketbol Süper Ligi'nde 1966'dan bu yana heyecan devam ediyor ve lig tarihinde şimdiye kadar 10 oyuncu triple-double...

Bobby Dixon: ”Zor bir maç olmasını bekliyoruz” #EuroLeague

Fenerbahçe Beko'nun deneyimli guardı Bobby Dixon, Valencia Basket mücadelesi öncesi açıklamalarda bulundu. Son haftalarda gösterdiği performansla takdir toplayan 37 yaşındaki Bobby Dixon, Turkish Airlines EuroLeague...

ING Basketbol Süper Ligi’nde dokuzuncu haftanın panoraması #BSL

ING Basketbol Süper Ligi'nde dokuzuncu haftanın panoraması #BSL ING Basketbol Süper Ligi'nde dokuzuncu hafta karşılaşmaları geçtiğimiz hafta sonu oynanırken Empera Halı Gaziantep Basketbol - Anadolu...