Hall of Fame için 4 aday: Popovich & Nowitzki & Wade & Parker

NBA‘de dört efsane isim, Hall of Fame için aday gösterildi.

Ortaya konulan emeklerin ve çabaların bireysel anlamda NBA’deki en büyük mükafatı olarak görülebilecek Hall of Fame (Şöhretler Müzesi) için gelecek yılın adayları açıklandı. 2000 sonrası döneme damgasını vurmuş dört büyük isim, listede kendine yer buldu.

NBA’den yapılan açıklamada San Antonio Spurs’ün efsanevi başantrenörü Gregg Popovich’in yanı sıra Dirk Nowitzki, Dwyane Wade ve Tony Parker, 2023 NBA Hall of Fame adayları arasında yer aldı.

Hall of Fame adaylığı ilgili konuşan Nowitzki, hislerini şöyle dile getirdi:

“Harika bir an olacak. Son birkaç yıldaki kelimelerin ve övgülerin nihai sonu bu; oyunun en büyüklerinden biri olarak yüceltilmek.”

Dirk Nowitzki, 1998’de adım attığı ABD’de 21 sene aralıksız Dallas Mavericks forması giydi ve toplamda 1522 maçta sahaya çıktı. Alman yıldız, 2011’de Dallas’a tarihinin ilk ve tek şampiyonluğunu kazandırdı. Nowitzki, kariyerine 2019’da, 41 yaşındayken nokta koydu.

Basketbol hayatına bir diğer 2019’da nokta koyan isim olan Tony Parker da Avrupa’dan gelip San Antonio Spurs formasıyla yaptıklarıyla organizasyon tarihine adını altın harflerle yazdırdı. Fransız kısa, 18 sene ter döktüğü ligde 4 defa şampiyonluğa ulaşmayı başardı.

Dwyane Wade de son maçına 2019’da çıktı. Toplamda 16 sezon formasını giydiği Miami Heat formasıyla tarihin en önemli ‘Big 3’lerinden birinin parçası olan Wade, Heat kariyerine 3 de şampiyonluk sığdırdı.

NBA tarihinin kimilerine göre gelmiş geçmiş en büyük koçu olan Gregg Popovich ise Spurs’teki 26. senesini geçirmekle meşgul. Kulüp, eski şaşaalı günlerinden şu an için hayli uzak olsa da sayısız başarı, rekor ve müzedeki beş şampiyonluk kupası Popovich’in mirasını oluşturuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler