Haftanın kapanışını Anadolu Efes yaptı!

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 21. Hafta mücadelesinde Anadolu Efes, Abdi İpekçi Spor Salonu’nda ağırladığı Beşiktaş Sompo Japan’ı 79-72 mağlup ederek kritik bir galibiyete imza attı ve haftayı lider olarak tamamladı.

Mücadelenin ilk dakikaları karşılıklı basketlere sahne oldu ve iki takım da ilk bölümü uzun oyuncularının ürettiği sayılarla geçti. (5-8) Çeyrek geneli yüksek bir tempoda oynanırken, aldığı hücum ribaundlarını etkili kullanamayan ve top kayıpları yaşayan Anadolu Efes’in hatalarını iyi değerlendiren Beşiktaş SJ, son üç dakikaya 16-12 üstün girdi. Ev sahibi ekip periyotun son dakikalarında skor üretmekte zorluk çekerken, Yağızer Uluğ’un ekibi Nate Wolters ve Lamont Hamilton’un ürettiği sayılarla çeyreği 23-14 üstün sonuçlandırdı.

İkinci periyota Derrick Brown ve Thomas Heurtel’in kaydettiği basketlerle hücumda iyi başlayan Anadolu Efes, işin savunma kısmında ise rakibini durduramadı ve konuk ekip Elonu’nun art arda kaydettiği basketlerle farkı çift hanelere çıkardı. (19-29) Siyah Beyazlılar üstünlüğünü Lamont Hamilton’un kaydettiği sayılarla devam ettirirken, ev sahibinde Furkan Korkmaz’ın kaydettiği kritik üçlük farkı altı sayıya indirdi. (28-34) Dusan Ivkovic’in ekibi son bölümde etkili bir görüntü çizip Cedi ve Dunston ile isabetler bularak farkı dörde kadar indirse de, Yağızer Uluğ’un molasından Hamilton’un basketiyle dönen konuk ekip farkı yedi sayıya çıkardı. (35-42) Devrenin son dakikasına girilirken bu kez mola alan isim Dusan Ivkovic oldu ve Sırp çalıştırıcının molasından iyi dönerek Dunston ve Furkan ile isabetler bulan Anadolu Efes, farkı üç sayıya kadar indirdi ve ilk yarı 42-39‘luk Beşiktaş SJ üstünlüğüyle tamamlandı.

@BJK_Basketbol
@BJK_Basketbol

İkinci devreye Thomas Heurtel ve Furkan Korkmaz’ın basketleriyle iyi başlayan Anadolu Efes, çeyrek başında skor üstünlüğünü ele geçirdi. (43-42) Efes’in art arda kaydettiği basketlere 6-0’lık bir seriyle cevap veren konuk ekip, skor üstünlüğünü tekrar kazandı. Beşiktaş SJ’nin serisine farklı oyuncularından gelen sayılarla 9-0’lık bir seriyle cevap veren Anadolu Efes, bitime üç buçuk dakika kala skoru 52-48’e getirdi ve Yağızer Uluğ’u mola almak durumunda bıraktı. Lacivert Beyazlılar kalan bölümde de iyi bir görüntü çizerek farkı yedi sayıya çıkardı ve son çeyreğe 59-52 üstün girdi.

Son çeyreğe Cenk Akyol’un etkili oyunuyla art arda basketler bularak başlayan Beşiktaş SJ, çeyrek başında farkı iki sayıya indirdi. (61-59) Üst üste gelen basketler Dusan Ivkovic’e mola aldırırken, molanın ardından bir kritik basket daha kaydeden Cenk Akyol takımını skorda öne taşıdı. (61-62) Tyus, Brown ve Heurtel ile isabetler kaydederek toparlanan ev sahibi skor üstünlüğünü bir kez daha ele geçirse de, Lamont Hamilton’un kaydettiği kritik üçlükle son beş dakikaya 67-67’lik eşitlikle girildi. Son bölüme girilirken takımlar sertlik seviyelerini de arttırarak daha agresif bir oyun ortaya koydular ve son iki dakikaya Birkan Batuk’un kaydettiği üçlükle 72-70’lik Efes üstünlüğüyle girildi. Hakem kararlarının da çokça tartışıldığı son bölüme de üstünlüğünü taşıyan Anadolu Efes, mücadeleden 79-72 galip ayrıldı.

Salon

Abdi İpekçi Spor Salonu

Hakemler

Murat Biricik

Alper Altuğ Köselerli

Kaan Büyükçil

Bireysel istatistikler

live.tbf.org.tr
live.tbf.org.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler