Darüşşafaka Doğuş, Fenerbahçe’yi devirmeyi başardı! #gencerkek

Caferağa Spor Salonu’nda karşı karşıya gelen iki güçlü ekibin mücadelesinde kazanan taraf 82-69’luk skorla Darüşşafaka Doğuş oldu.

Cengizhan Muratoğlu (@TBAltyapi)
Cengizhan Muratoğlu (@TBAltyapi)

Karşılaşma iki takımın da çember altından geliştirdiği hücumlarla başladı. Daçka’nın sert savunmasının ardından yakaladığı hızlı hücumlarda bulduğu sayıları ile maçtaki ilk molaya 3-10’luk Darüşşafaka üstünlüğü ile gidildi. Moladan etkili dönen Fenerbahçe, çember altından bulduğu sayılarla skoru dengeledi. Düşen tempoya rağmen dengeli bir mücadeleye sahne olan ilk çeyrek 18-20 Darüşşafaka Doğuş üstünlüğü ile sonuçlandı.

İkinci periyoda sert müdafaa ile başlayan Darüşşafaka Doğuş, çembere atakları ile sayı üretmeye çalışırken sarı-lacivertliler ise çember altında Ömer Faruk Yurtseven ile etkili olmaya çalıştı. Ercan, Ömer Faruk ve Ahmet Can Duran’ın sahada aynı anda yer aldığı üç uzunlu beşe dönen Fenerbahçe hücumda ve savunmada ribaund hakimiyetini sağlayıp kısaları koşturunca farkı (8) sayıya çekti ve Daçka’da Koç Hasan Serbest bitime (3) dakika kala mola hakkını kullandı. Mola dönüşü Ömercan Engin’in çembere giderek sayı bulduğu Daçka, Fenerbahçe’nin verimli uzun beşine karşı skor üretmekte zorlanınca devreye 43 – 37 Fenerbahçe üstünlüğü ile gidildi.
İkinci yarıya Daçka’nın yüksek alan müdafaasına karşı çember altını kullanarak başlayan Fenerbahçe, savunma ribaundlarında problem yaşayınca yine üç uzunlu beşe döndü. Açık alan ve yarı sahada tempoyu arttıran Daçka skorda öne geçti. Savunma sertliğinden taviz vermeyen Darüşşafaka Doğuş, hızlı hücumlarda Sinan Sağlam ile sayı bularak (6) sayı geride başladığı periyodu (6) sayı öne geçti ve 55-61’lik skorla son çeyreğe gidildi.

Cengizhan Muratoğlu (@TBAltyapi)
Cengizhan Muratoğlu (@TBAltyapi)

Son periyoda yüksek alan müdafaası ile başlayan Daçka üç sayı çizgisinin gerisinden isabet kaydedince Fenerbahçe koçu Taner Günay’ın molasına gidildi. Mola sonrası çember altını kullanarak skor üreten Fenerahçe farkı tekrar tek haneli sayılara indirdi. Yesukan Onar’ın basketleri ile farkı (13) sayıya kadar çeken Daçka, çemberi iyi savunarak farkın düşmesine izin vermedi. Kalan bölümde rakibine hamle şansı tanımayan Daçka karşılaşmadan 82-69 galip ayrılarak rakibinden rövanşı aldı.

Cengizhan Muratoğlu (@TBAltyapi)
Cengizhan Muratoğlu (@TBAltyapi)

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler