Avrupa basketbolunda iz bırakmış kıta dışı isimlerden olan Gustavo Ayon, Avrupa’ya dönüş için fırsat kolladığını ifade etti.

MARCA’ya konuşan deneyimli pivot, yaz döneminde Real Madrid’in kendisini kadrosuna katmadığını söylerken Avrupa’ya dönüş ihtimalinin kendisini heyecanlandırdığını söyledi.

Şu an ülkesi Meksika’nın iddialı takımlarından Astros de Jalisco’da forma giyen Ayon, geniş çaplı röportajında şunları söyledi:

“Jalisco kararım tamamen salgın durumuyla ilgili. Avrupa’ya dönme ihtimalimle ilgili fırsatlar vardı ama ailemden ayrılma seçeneğini düşünemezdim. Şu an Meksika’nın en iyi takımındayım. Burada uzun vadeli bir proje var ve Avrupa’ya dönüş fırsatı doğma ihtimaline karşın formda kalmam için harika bir yer. Çok iyi tanıdığım ve harika bir ilişkim olan bir koç da var.

Real Madrid menajeri Juan Carlos Sanchez’e yazdım ama hiç somut bir şey konuşulmadı, havada kaldı. Herkesle iyi bir ilişkim vardı ve geri dönmek istersem kendisine haber vermemi söyledi. Olan bitenlerden sonra geri dönme ihtimalimi sordum ve o da durumun çok da iyi olmadığını söyledi. Anlayışla karşıladım. Real Madrid’e veya Avrupa basketbolunda başka bir önemli kulübe gidişime dair ihtimal beni çok heyecanlandırıyor ve umarım bu fırsat gelir. Madrid’de Meksika’ya daha yakın olma fikri beni motive ediyor. Aileme yakın olabilmek için bir NBA takımında oynama fırsatı var. Dünyanın en iyi kulübü olan Madrid’den ayrıldım ve bir fırsat bekledim ama gelmedi. O fırsat gelmeyince de karar aşamasında bazı riskler almalıydım.

Fiziksel olarak çok iyi hissediyorum. Kariyerimde bazı dönemler hariç kendime çok iyi baktım. En üst seviyede basketbol oynamaya devam etmeyi iple çekiyor ve önemli şeyler hedefleyen bir takımda bir fırsat bulmayı umuyorum. Planlarımda emeklilik yok.”


Kaynak: MARCA

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir