Gregg Popovich: ”Ivkovic basketbolun en ikonik figürlerinden biriydi” #NBA

Dusan Ivkovic’in ölüm haberi sadece Avrupa değil bütün dünyada derin bir üzüntü yarattı. Efsane koç Gregg Popovich de Ivkovic için taziye mesajı yayınladı.

San Antonio Spurs başantrenörü Gregg Popovich, efsane koç Duda için oldukça duygusal bir mesaj yayınladı. Sadece Avrupa’yı değil bütün dünyayı etkileyen Ivkovic geçen günlerde hayata gözlerini yummuştu.

Avrupa’da birçok başarıya imza atan Dusan, sırasıyla Partizan, Aris, Radnicki Belgrade, Sibenka, Vojvodina, Paok, Panionios, AEK, CSKA Moskova, Dinamo Moskova, Olympiacos ve son olarak Anadolu Efes’i çalıştırmıştı.

Popovich Dusan Ivkovic hakkında, ”Dusan Ivkovic dünya basketbolunun en ikonik figürlerinden biriydi. Hayattan daha büyük bir kişiliğe sahipti, oyunun olağanüstü bir ustasıydı. Duda ile Avrupa’da veya Amerika Birleşik Devletleri’nde geçirdiğim zaman, her zaman harika anlarla ve varlığının başka hiçbir şeye benzemediğine dair kalıcı bir bilgiyle doluydu. Bu zorlu zamanda Nena ve ailesine en içten taziyelerimi sunarım.” dedi.

Dusan Ivkovic, 2008 yılında EuroLeague tarihinin en önemli 50 üyesinden biri seçildi. Bu ödüller onu tanımlamaya yetmese de Avrupa basketbolunun en ikonik isimlerinden birinin neler yaptığını anarak saygımızı göstermeliyiz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler