Gözden geçirilmesi planlanan New York aşı politikası Kyrie Irving’e yaramadı

New York’un belediye başkanlığı koltuğuna oturmaya hazırlanan Eric Adams beklenen konu hakkında konuştu.

Geride bıraktığımız Salı günü seçimi kazanan Eric Adams, New York eyaletinin yeni belediye başkanı oldu. Zafer kutlamasında COVID-19 aşı protokollerini gözden geçireceğinin müjdesini veren Adams’ın bu hamlesi Kyrie Irving ile Brooklyn Nets’i sevindirmişti.

”New York kurallarını değiştirmeyecek”

Ancak bu sevinç kısa sürdü. Dün akşam yaptığı açıklamalarda aşı konusuna yeniden değinen Başkan Adams, Irving’in önüne çıkan aşı engelinin değişmeyeceğini söyledi. Bu konuda herhangi bir değişikliğe gidilmeyeceğini belirtirken, konuya çözüm bulma sorumluluğunu NBA ve Irving’e yükledi.

Kyrie Irving’in parkelere kavuşması için en az bir doz aşı yaptırması gerekiyor. İlerleyen günlerde takım kararını değiştirir de Irving, Brooklyn Nets ile deplasman maçlarına gidebilecek olsa bile iç saha maçlarının yanı sıra New York Knicks karşılaşmalarında da aynı aşı politikası gereği forma giyemeyecek.

Bir Nets hayranı olduğunu ve Kyrie’yi de beğendiğini söyleyen Eric Adams, ”Bu onun kararı. Ona dikte etmek istemiyorum. Onun vücudu. Ne yapmak istediği konusunda bu kararı kendisi vermesi gerekiyor.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler