Görkemli MVP yarışının en iddialı beş adayı! | ÇEVİRİ

nba.com
nba.com

Neden MVP olmalı?

Bucks taraftarları lütfen kızmayın. Kendisini beşinci sıraya koyduk çünkü diğer adaylara nispeten etrafına kurulmuş takım daha başarısız ve henüz kariyerinin gelişme aşamasında.

Giannis’e kadar, genç LeBron James’in atletizmine meydan okuyacak bir oyuncu bugüne kadar pek de söz konusu olmamıştı.

Bu yılki istatistikleri kesinlikle MVP ödülünün hakkını verecek düzeyde. Şunu da söyleyebilirim ki, kendisi aynı zamanda ligdeki en iyi beş savunma oyuncusundan biri. Takımının her şeyi ve kesinlikle Milwaukee Bucks’ın yükselişinin en büyük pay sahiplerinden.

Neden MVP olmamalı?

Giannis Antetokounmpo bu yılın Russell Westbrook’u. Ama bir alt modeli. Tabii bunu iltifat niyetiyle söylüyorum çünkü hepimiz biliyoruz ki Giannis tıpkı Westbrook gibi istatistik için oynasaydı muhtemelen şu anda 40 sayı, 20 ribaund, 10 asist çizgisine yakın olurdu.

Ne yazık ki Bucks kendisine tam anlamıyla iyi olma şansını tanımıyor. Bucks, bu gidişle toplamda yaklaşık 45 maç kazanacak gibi görünüyor. Düşünün ki, takıma katkısıyla eleştirilen Westbrook bile geçen sezon takımıyla 47 maç kazanmıştı.

Giannis’in maçın kritik anlarında kendisini gösterememesinin en büyük sebebi etrafına kurulmuş olan takım. Atışlarının çok iyi olmaması kendisini pota altına zorluyor ve John Henson, Matthew Dallavedova, Eric Bledsoe gibi dış şutu zayıf olan oyuncular parkedeyken boyalı alandan hücum etmek pek de elverişli olmuyor.

Ayrıca, her ne kadar olağanüstü bir savunma oyuncusu olsa da takım savunmasında arkadaşlarının kusurlarını telafi ettiği pek söylenemez ki tasdik edici bir şekilde Milwaukee’nin savunma etkinliğinde ligde 23. sırada yer aldığını görebiliriz. Giannis’in etrafına, yeteneklerini kısıtlamayacak bir takımın kurulması, tamamen kulüp yönetiminin sorumluluğu. Jason Kidd’in bu konuda Giannis’e ne kadar destek olduğu tartışılır.

5. Giannis Antetokounmpo

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler