Görkemli MVP yarışının en iddialı beş adayı! | ÇEVİRİ

Yazı: Jason Timpf, FanSided

Çeviri: Ahmet Özerdem, TrendBasket


Takvimi neredeyse yarıladık ve ligin temposu da haliyle her geçen gün artmakta. İşler ciddiyete bindikçe takımını sırtlayan MVP adaylarının da yetersiz kaldığı noktalar tek tek ortaya çıkıyor. Gelin beraber adayları ve ligde neler olup, bittiğini inceleyelim.

NBA (@NBA)
NBA (@NBA)

İçinde bulunduğumuz dönem, şahsen en sevdiğim dönem. Çünkü takas döneminin sonuna yaklaşıyoruz ve takımların da ritim yakalamasıyla MVP adayları artık kendi sınırlarını zorlamaya başladı.

Pekala, bu pek doğru olmayabilir. Playofflar dediklerimi haksız çıkarabilir. Fakat yine de oyuncular, birkaç şey yazıp, çizebilmemiz için yeterince oynamamış değiller.

Oyuncuları ele almadan evvel, geçen yıla dair emsal niteliğinde birkaç kriteri hatırlamakta fayda var:

1- Evet, takımınızın kazandığı maç sayısı önemli. Geçen yıl Russell Westbrook’un bu konudan dolayı ne kadar eleştiri yağmuruna tutulduğunu unutmamışsınızdır. Büyük olasılıkla bu sezon MVP ödülünün sahibi 50 galibiyeti geçemeyen bir takımın oyuncusu olmayacaktır.

2- Playoffları asla unutmayalım. James Harden her ne kadar tüm sezon dudak uçuklatmış olsa da hiç kimse San Antonio Spurs’e hediye edilen altıncı maçı unutmayacak.

-ve son olarak-

3- En iyisi olmak için maçlara çıkmalısınız. LeBron James’in MVP adayları listesinden sekiz maç dinlendiği için çıkarıldığını unutmayalım.

Evet, beş numarayla başlayalım.

Geri1 of 6

Görkemli MVP yarışının en iddialı beş adayı! | ÇEVİRİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler