Goran Dragic kişisel sebeplerle bir süre Toronto Raptors’tan ayrı kalacak #NBA

Toronto Raptors’ın veteran oyun kurucusu Goran Dragic, Raptors genel menajeri Bobby Webster’ın açıklamasına göre kişisel bir meseleyle ilgilenmek için süresiz olarak takımdan ayrı kalacak.

Raptors, geçtiğimiz gece Boston Celcits’e karşı oynadıkları karşılaşma öncesi takımın veteran oyun kurucusu Goran Dragic’in takımla birlikte olmadığını açıkladı. Koç Nick Nurse, yaptığı açıklamada sezon başında takıma katılan 35 yaşındaki oyuncunun oldukça profesyonel, çok bilge ve çok iyi bir adam olduğunu dile getirdi. Koçluk yapması oldukça keyifli bir oyuncu olduğunu sözlerine ekleyen Nick Nurse, Dragic’in neden takımdan ayrı olduğuna dair başka bir açıklamada bulunmadı.

Raptors GM’i Bobby Webster ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Goran, kişisel bir meseleyi yönetmek için tam desteğimizle takımdan bir süreliğine ayrılıyor. Raptors’ta olduğu süre boyunca tam bir profesyonel olarak davrandı. Goran, genç oyuncularımıza büyük bir akıl hocası ve veteran oyuncularımız için ise değerli bir takım arkadaşı oldu. Takımdan uzak kaldığı süre boyunca çalışmaya ve formda kalmaya devam edecek. Bu süreç için net bir zaman çizelgemiz yok, uygun olduğunda durum hakkında güncellemelerde bulunacağız. Goran; Masai, Nick ve tüm organizasyonun desteğine sahip ve ona sadece en iyisini diliyoruz.”

Goran Dragic, bu sezon Raptors ile sadece beş maçta forma giydi ve 8 sayı, 1.8 asist ve 2.8 ribaundluk ortalama tutturdu. Veteran oyuncu, 25 Ekim’den beri sadece bir kez parkede yer aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler