Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 3. maçının reytingleri tarihe geçti!

Golden State Warriors ile Los Angeles Lakers arasında oynanan serinin üçüncü maçında reytingler adeta ‘tavana vurdu’. 

NBA Playoff’larında yarı final aşamasının en dikkat çekici eşleşmesi olan Golden State Warriors – Los Angeles Lakers serisinin cazibesi reyting oranlarına da yansımış durumda. Nielsen’in rakamlarının gösterdiği kadarıyla serinin üçüncü maçı, bu açıdan NBA tarihinde özel bir yere yerleşti.

Paylaşılan verilere göre cumartesi gecesi oynanan karşılaşma ABC’de ortalama 8.35 milyon izleyici tarafından takip edildi ve bu istatistik, son 12 yılda (2011’deki Lakers-Dallas serisinden beri) en çok izlenen playoff yarı final eşleşmesi maçı olarak kayda geçti.

Bununla birlikte Lakers’ın galibiyetiyle sonuçlanan maçın son bölümlerinde izleyici sayısı 9.73 milyon izleyiciyle zirve noktasına ulaştı ve bu da, 1999’daki Hawks-Knicks serisinden sonra ulaşılan en yüksek zirve izleyici sayısı oldu.

Öte yandan bir sonraki akşam Philadelphia 76ers ile Boston Celtics arasında oynanan ve uzatmalara giden mücadeleyi ortalama 5.1 milyon izleyici takip etti. Doğu Konferansı playoff’larında bu sezon en çok izlenen karşılaşma ise New York Knicks ile Miami Heat arasındaki serinin ilk maçı. Heat’in kazandığı bu maçın ABC’deki ortalama izleyici sayısı 5.38 milyon.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler