Göksenin Köksal: ”Son iki sezonun Avrupa şampiyonunu yenmek çok güzel”

Galatasaray Nef kaptanı Göksenin Köksal seride 1-0 öne geçmelerini değerlendirdi.

ING Basketbol Süper Ligi‘nde yarı final heyecanı başladı. Bu akşam serinin ilk maçına çıkan Galatasaray Nef, Anadolu Efes’e 35 sayı fark atarak saha avantajını eline aldı. Son şampiyona karşı böyle farklı bir galibiyetin gelmesini Göksenin Köksal da beklemiyormuş.

”Seri üç maçtan oluşuyor. Saha avantajını aldık. Anadolu Efes’i tebrik etmek lazım, şu anda Avrupa’nın en iyi takımı. Hepimiz de bunun bilincindeyiz.

Ekstra motive çıktı tabii ki maça. Son iki sezonun Avrupa şampiyonunu yenmek bizim için çok güzel, çok önemli bir galibiyet.

Takım olarak birbirimize inanıyoruz. Tabii ki de bu kadar farklı bir galibiyet beklemiyorduk, ikinci maç daha zor olacaktır. Bu maçı unutup en iyi şekilde o maça hazırlanmamız lazım.

Amacımız tabii ki ikinci maçın ardından üçüncü maçta kendi seyircimizin önünde seriyi bitirmek. Belki kolay olmayacaktır ama tek hedefimiz final oynamak.

Bence çok iyi savunma yaptık. Her zaman bu kadar yüzdeli sokamayabiliriz. Savunma açısından en önemli oyuncularını çok iyi durdurduk. Takım halindeydik, hiç bencil olmadık. Çok iyiydik. Kolay olmayacaktır çünkü Avrupa şampiyonuyla oynuyoruz.

Takım olarak birbirimize çok inanıyoruz ve de koçumuzla alakalı bu özgüvenli şutlar. Koçumuz bizi Anadolu Efes’i yenebileceğimize inandırdı. Zaten geldiği günden beri sürekli playoff’larda hiçbir şeyin belli olmayacağını aşılıyor bize. Neticesinde de takım olarak çok özverili savunma yaptık.

Biz, şut sokamadığımız gün bile hiçbir zaman mücadeleyi bırakmayan bir takımız. Belki ikinci maç bu kadar farklı olmayacaktır. Ama biz yine kazanmak için sahaya çıkacağız.

Üçüncü çeyrekte bir sürü genç oyuncu sahadaydı. Türk yabancı diye ayrım yapmamak lazım ama Türk oyuncuların her zaman oynaması her iki takım için de çok önemli. Sonuçta Türk basketbolunun seviyesi yükseliyor. Ama burada bizim için daha önemli bir şey var o da Anadolu Efes’i elemek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler