Glenn Consor yayında kullandığı cümle yüzünden Kevin Porter Jr.’dan özür diledi #NBA

Houston Rockets ile Washington Wizards’ın karşı karşıya geldiği maçın yayınında tatsız bir konuşma yaşandı.

Houston Rockets, 5 Ocak gecesi Washington Wizards karşısında son üçlüğüyle maçı kazanan taraf olmuştu. Kevin Porter Jr.’ın buzzer-beater’ıyla maçın fişini çeken Rockets sekiz maçlık mağlubiyet serisine son vermişti.

Yayında ”Kevin Porter Jr. aynı babası gibi o tetiği tam zamanında çekti” ifadesini kullanan Wizards spikeri Glenn Consor geçmişe atıfta bulundu. KPJ’nin üçlüğü hakkında yorum yapan Consor, kurduğu cümlenin ardından pişman olarak kendisine sosyal medya aracılığıyla özürlerini iletti.

Sadece sosyal medyadan bir yazı yayınlamakla kalmayıp kişisel olarak özür dilemek için de Porter’a ulaştığını ve yakında onunla konuşmayı umduğunu söyledi. Consor aynı zamanda açıklamasında KPJ’nin ailesinden ve Houston Rockets organizasyonundan da özür diledi.

Cümlenin kökeni Porter’ın babasının 1993 senesinde 14 yaşındaki bir kız çocuğunu vurarak öldürmesine dayanıyor. Buna atıfta bulunan Consor’ın bu cümleyi yayında kurduğuna inanamayan bir kesim var. LeBron James de tepkisini ortaya koyan basketbolculardan bir tanesi.

Söylediklerinin yanlış anlaşıldığını, Porter’ın aslında eski Washington oyuncusu Kevin Porter’ın oğlu olduğunu düşünerek bu yorumu yaptığını özrüne ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler