Gigi Datome: ”Sevgili Türkiye’mde meydana gelen facia beni sarstı”

Olimpia Milano’nun deneyimli yıldızı Gigi Datome, Türkiye’de meydana gelen deprem hakkında konuştu.

Türkiye’de uzun yıllar Fenerbahçe Beko formasını terleten, şimdilerde ise Olimpia Milano çatısı altında profesyonel basketbol hayatına devam eden Gigi Datome, deprem hakkında konuştu. Kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda üzüntüsünü ve desteğini dile getirdi.

”Sevgili Türkiye’mde ve Suriye’de meydana gelen facia beni sarstı”

Gigi Datome, beş gün önce Türkiye’de meydana gelen ve birçok ilde hissedilen deprem karşısında sarsıldığını söylüyor.

”Normalde bugün Ataşehir’de maça çıkacaktık ama malum sebeplerden ötürü oynamayacağız. Herhangi bir şey paylaşmak için birkaç gün bekledim çünkü sevgili Türkiye’mde ve Suriye’de meydana gelen facia beni sarstı.

Destekleyici bir tweet atmak, beni yeterince desteklediğime ikna etmiyor. Binlerce insan gibi benim de arkadaşlarını ve aile üyelerini kaybetmiş arkadaşlarım var. Binlerce hikaye, binlerce trajedi.

O görüntüleri görmek acı verici ve perişan hissettiriyor. Yardım etmek için bağışta bulunabileceğimiz bazı güvenilir kaynaklar var. Herkes imkanları dahilinde yapmalı.

Bu, hepimizin başına gelebilir ve hepimiz dünyanın dört bir yanından insanların imkanları dahilinde bize yardım etmesini isteriz. Çok geçmiş olsun. Sizinle ağlıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler