Giannis Antetokoumpo: “Dimitris Itoudis’in söylediği şeyi onlara söyledim”

Giannis Antetokounmpo, kariyerinin ilk koçluk deneyimi hakkında konuştu.

NBA All-Star kapsamında oynanan ‘Ünlüler Maçı’nda kardeşleri Alex ve Thanasis ile birlikte başantrenörlük yapan Giannis Antetokounmpo, mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. İlk deneyimini esprili bir dille değerlendiren Giannis, Dimitris Itoudis’e de atıf yaptı.

“Hepsinden önce, korkunç bir deneyimdi. Alex oyuncu değişikliklerini yaptı ve benim sesim gitti. Thanasis taktiklere karar verdi çünkü Xavi Pascual yönetiminde bir süre oynadı ve alana karşı hücum etme, adam adama savunma gibi taktiklere hakim. Ben de takımın ruhuydum. Takımımın kazanması için ne yapmam gerekiyorsa onu yaptım.”

“Eğer beni dinleselerdi, 20 sayı farkla kazanırdık. Itoudis’in şöylediği şeyi onlara söyledim: ‘Sizin karakteriniz var mı?’. Onlara tam olarak böyle bağırdım.”

Koçluğa genel bakışı hakkında da konuşan Giannis Antetokounmpo, burada da sözü Vassilis Spanoulis’e getirdi:

“Her zaman istediğim bir şey. Küçük bir çocukken bile antrenör olmak ve kariyerimi öyle sonlandırmak istiyordum. Ancak koç olmak için çok fazla efor sarf etmeniz gerekiyor. Bu yüzden tüm koçları çok iyi anlıyorum.”

“Benim için zor bir şey. Örneğin Spanoulis iyi bir koç olabilir. O, yaşananları, gerçekleşmeden önce görebilme becerisine sahip.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler