Gerçekleşmesinin kıyısından dönülen beş kritik takas senaryosu! | ÇEVİRİ


Not: Yazının İngilizce’deki orijinal metni takas dönemi sona ermeden bir gün evvel, 07.02.2018 tarihinde kaleme alınmıştır.


Yazı: Shaker Samman, The Ringer

Çeviri: Ahmet Özerdem, TrendBasket


Hazır takas döneminin son günlerine girmişken bundan birkaç sene öncesine, Chris Paul’un az kalsın Kobe’ye katılacağı, Kobe’nin az kalsın Motor City’ye gideceği, Danny Ainge’in Justise Winslow için az kalsın tüm takımı yakacağı günlere şöyle kısa bir ziyaret gerçekleştirelim dedik.

Perşembe günü, tüm genel menajerler telefonlarının başında olacak ve umutsuzca takımlarını daha iyi rekabet edecek hale getirecek veya gelecekte daha başarılı kılacak hamleleri gerçekleştirmeye çalışacaklar. Takas dönemi şimdiden Griffin takası ile bomba gibi bir takas gördü. Nitekim önümüzdeki birkaç gün beklenilenden daha sakin geçebilir.

Birçok takım-yaratan hamleler takas döneminin son gecesinde meydana geldi. 2004 yılında, Pistons, Rasheed Wallace için son anda anlaştı ve Wallace’ın “ball don’t lie” tavrı, takımı şampiyonluğa götürdü. 2011 yılında Knicks, Carmelo Anthony’yi evine geri getirdi ve 2015 yılında Celtics Isaiah Thomas’ı renklerine bağladı. Sayısız önemli takasa rağmen bir o kadar da tamamlanamamış takaslar oldu. Geçtiğimiz son 10 yılda, basketbol tarihine yön verecek bazı değişiklikler, lig komisyonerlerinin onayına sunulamadan iptal edildi (bir tanesi sunuldu fakat onaylanmadı). Eğer hazırsanız ligin gidişatını değiştirebilecek birkaç takas girişimine göz atalım.

Geri1 of 6

Gerçekleşmesinin kıyısından dönülen beş kritik takas senaryosu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler