Genç Milliler ilk antrenmanı yaptı

2015 U19 Dünya Şampiyonası’na hazırlanan Türkiye U19 Milli Takımı ilk antrenmanını bugün Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirdi.

27 Haziran-5 Temmuz tarihleri arasında Yunanistan’da düzenlenecek şampiyonaya katılım gösterecek ay yıldızlılarda başarılı çalıştırıcı Ömer Uğurata kısıtlı sürede iyi çalışmak zorunda olduklarının altını çizerken çalışmalara eksik oyuncularla başlamanın kendileri için ufak bir dezavantaj yaratabileceğini de sözlerine ekledi.

”Bugün itibariyle çalışmalara eksik durumda da olsa başlıyoruz. İlk olarak  sekiz, sonrasında da on kişiyle çalışacağız. Cuma günü de play-off maçları tamamlanan oyuncularla on iki yahut on dört kişiye ulaşıp takım antrenmanlarına başlayacağız. Hazırlanmak için çok uzun zamanımız yok, kısıtlı süre içerisinde çok çalışmamız gereken şeyler var. Oyuncuların çoğunun ligleri bitti ya da bitmek üzere bu nedenle onları da dinlendirerek hücum ve savunma üzerine çalışmalarımızı yapacağız. Benim için önemli bir nokta olan hızlı hücum ile geçiş hücumunun üzerinde duracağız. Ardından da hazırlık karşılaşmaları oynayarak kendimizi deneyeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler