ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol’da ABD’li oyuncular Jason Rich ve Perrin Buford ile yollar ayrıldı.

Anadolu Ajansı tarafından aktarılan bilgilere göre Gaziantep Basketbol, ülkelerine dönmek isteyen Jason Rich ve Perrin Buford’ın sağlık tedbiri nedeniyle ülkelerine dönmesine izin vermedi. Bunun üzerine oyuncular kulüp ile karşılıklı olarak anlaşarak sözleşmelerini feshetti.

ABD Hükûmeti, yurt dışındaki yurttaşlarını ülkeye dönmeye davet ederken birçok ABD’li basketbolcu da bu çağrıya uymuş ve takımlarından izin alarak ülkelerine dönmüştü.

Sezon başlangıcından kısa bir süre sonra takıma katılan Rich ve Şubat ayında kadroya dahil olan Buford böylelikle sezona devam kararı alınsa bile kalan bölümde Gaziantep Basketbol forması giymeyecek.

33 yaşındaki Rich, Gaziantep macerasında toplam 26 maça çıkarken maç başına 30.5 dakika parkede kaldı ve 13.0 sayı, 2.0 ribaund, 3.8 asist ortalamaları ile mücadele etti.

26 yaşındaki Buford ise Gaziantep formasıyla 5 maça çıkarken ortalama 20.4 dakika parkede kalarak 6.4 sayı, 4.2 ribaund, 1.4 asist ile mücadele etti.


Kaynak: TRT Spor, AA

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir