Ülkemizi FIBA Europe Cup arenasında temsil eden Bahçeşehir Koleji’nde Genel Menajer Alpaslan Aydın, TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.

TrendBasket’e konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Menajeri Alpaslan Aydın, gelinen durumda sezonun devam edeceğine inanmadığını dile getirirken yabancı oyuncularını ülkelerine gönderdikleri haberini de doğruladı.

Liglere ara verildiği bu dönemde kulübün politikasından bahseden Aydın, içinde bulunduğumuz süreçten ancak birbirimize destek olarak çıkılabileceğini söylerken önümüzdeki günlerde yüksek ihtimalle takımdaki yabancı oyuncular Trae Golden, Mangok Mathiang, Dwight Hardy, Cameron Clark, JaJuan Johnson ve Jamal Jones’un sözleşmelerinin feshedileceğini de aktardı.

Önceliklerinin sportif başarıdan ziyade sağlık ve can olduğunu ifade eden Aydın, oyuncuların ülkelere gönderilme kararını buna bağlı olarak aldıklarını belirtti ve sezona devam kararı verilmesi halinde yerli oyuncularla maçlara çıkacaklarını söyledi; alınan bu kararın ise ligden çekilmeleri anlamına gelmediğinin de altını çizdi.

Sezonun devam edeceğine inanmadığının yanı sıra BSL’nin beyaz bir lig olarak kabul edilmemesi gerektiğini dile getiren Aydın, sezonun bu haliyle sonlandırılması durumunda üstteki ve alttaki takımlara haksızlık olacağını ifade etti.

Boş geçirilen bu dönemde koçların ve takım personelinin altyapı takımlarına ağırlık vereceğini belirten deneyimli basketbol adamı, bu süreçte kurumsal kimliklerinde de bir takım düzenlemelere gidilebileceğini tarafımıza aktardı.

Önümüzdeki sezonun planlamaları kapsamında çalışmaları olduğunu dile getiren Alpaslan Aydın, önümüzdeki sezon daha güçlü bir Bahçeşehir Koleji izleteceklerini ifade etti.

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir