Gary Payton II, bir ay sahalarda yok! #NBA

NBA Batı Konferansı playoff yarı finallerinde Memphis Grizzlies ve Golden State Warriors kozlarını paylaşırken Warriors cephesinden üzücü bir haber geldi.

Yapılan açıklamalara göre Memphis Grizzlies ve Golden State Warriors arasında oynanan ikinci karşılaşmada dirseğinden sakatlanarak çıkan Gary Payton II’dan kötü haber geldi. Bu sezon büyük çıkış yapan oyuncunun dirseğinin kırıldığı ve bir ay boyunca sahalardan uzak kalacağı belirtildi.

Payton, hızlı bir şekilde turnikeye giderken Dillon Brooks’un arkasından kafasına doğru bir müdahale yapması sonucu yere sert düştü ve sakatlandı. Birkaç dakika sahada yerde kalan Gary Payton II, ilk çeyreğin hemen başında kenara geldi. Hakemler pozisyonu inceledikten sonra Brooks’u oyundan attılar.

https://twitter.com/TrendBasket/status/1521738897885212673

Olay ile alakalı Warriors koçu Steve Kerr şu ifadeleri kullanarak oyuncusuna yapılan durumun iyi niyetli olmadığını belirtti:

“Kasıtlı mıydı bilmiyorum ama bu durum biraz kirliydi. Bir kod var. Bir oyuncunun sezonunu veya kariyerini asla tehlikeye atmamak gerekiyor. Bu kodu Gary’nin dirseğini kırarak Dillon Brooks kırdı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler