Gelecek sezon için transfer çalışmalarına başlayan Galatasaray Odeabank, üç yerli oyuncuyu kadrosuna kattığını açıkladı.

Yaşadığı bütçe sıkıntılarına rağmen gelecek sezon için iddialı bir kadro oluşturmak isteyen Galatasaray Odeabank, geçtiğimiz sezon İstanbul BBSK’den Ayberk Olmaz, Sakarya Büyükşehir Basketbol’dan Can Korkmaz ve Antalyaspor’dan Emir Gökalp’i kadrosuna kattığını açıkladı.

Geride bıraktığımız sezonda İstanbul BBSK forması ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 20 maça çıkıp ortalama 15.0 dakika süre alan Ayberk Olmaz, 4.2 sayı ve 3.0 ribaund ortalamaları tutturmuştu.

Sakarya Büyükşehir Basketbol forması ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde geçtiğimiz sezon etkili bir performans gösteren Can Korkmaz, 32 maça çıkıp ortalama 18.3 dakika süre alırken 6.8 sayı1.8 ribaund ve 2.2 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.

Banvit’te geçirdiği bir sezonun ardından geçtiğimiz sezon TBL ekibi Antalyaspor ile anlaşıp 36 maçta forma giyen Emir Gökalp, 34.6 dakika parkede kalıp 14.9 sayı3.7 ribaund ve 4.1 asist istatistikleri ile mücadele etmişti.

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir