Galatasaray Odeabank’ın yeni Koçu Ertuğrul Erdoğan, yapılan imza töreninde bazı demeçler verdi.

Oktay Mahmuti ile yolların ayrılmasının ardından gelecek sezon için Galatasaray Odeabank’ın yeni başantrenörü olan Ertuğrul Erdoğan, yapılan imza töreninde şu ifadelere yer verdi:

“Benim için çok önemli bir an bu. Profesyonel basketbol antrenörlüğü kariyerime başladığım yere geri dönüyorum. Biz antrenörlerin hayatlarında dönüm noktaları vardır, Galatasaray da benim için öyleydi. Buradaki beklentilerin neler olduğunun farkındayım. 

Sahada iyi mücadele eden, yüksek enerjiyle oynayan ve terlettiği formanın hakkını verecek bir takım kurmak hedefimiz. Orta ve uzun mesafeli hedefleri inşa etmek istiyoruz. Tribüne gelen herkese keyif veren bir takım üzerinde çalışıyoruz.

Yerli rotasyonu konusunda tercihlerimizi yakın gelecekte A Milli olabilecek oyunculardan yapıyoruz. Bu sezon iyi bir iskelet oluşturmak istiyoruz. Yabancı oyuncular konusunda bitirmeye yakın olduğumuz oyuncular var. Yakında açıklamaları yapacağız.

Milli takım konusu hassas. Hazırlıklar 13 Ağustos’ta başlayacak. Aynı dönemde kulüplerin çalışmaları da başlayacak. Şu anda önceliğim Galatasaray Erkek Basketbol Takımı. Dolayısıyla şu anda gözüken bütün mesaim ve konsantrasyonumun Galatasaray’da olduğu.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

1 Comments

  1. beyaz gölge - 29/07/2018

    Beklentilerin farkındasında koç , acaba külübün bü yapısıyla beklentiler paralelmi !?

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir