Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun son haftası oynanırken, ligi ilk sekiz sırada bitirip, playoff’a kalmaya hak kazanan takımlar belli olmuş durumda. Dışarıda kalan ekiplerden biri Galatasaray Odeabank.

Bugün Anadolu Efes’e yenilerek sezonu 13 galibiyet, 17 mağlubiyet ile bitiren sarı kırmızılı ekip böylece 2009-10 sezonunun ardından ilk kez playoff göremedi. Galatasaray 2011-17 arasında üst üste yedi sezon playoff oynadığı dönemde üç lig finali (2011, 2013, 2014) ve bir şampiyonluk (2013) gördü.

Bu sezona Erman Kunter’le başlayıp, Oktay Mahmuti yönetiminde bitiren sarı kırmızılı ekip sezon içerisinde toplam 10 yabancı oyuncuya forma şansı verdi. T.J. Cline, Rakeem Christmas, Scotty Hopson, Henry Walker ve Alex Renfroe kulüpten bir tam sezonu doldurmadan ayrılan isimler. 2009-10 sezonunda ise bu sezona benzer şekilde başantrenörlük koltuğu iki isimle, Cem Akdağ ve Okan Çevik tarafından doldurulmuştu. Bugünkü Galatasaray takımında 2009-10 sezonunu yaşayan tek oyuncu takım kaptanı Göksenin Köksal.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir