ING Bank Basketbol Süper Ligi’nin dokuzuncu haftasında Galatasaray evinde Türk Telekom ile karşı karşıya geldi. 

Karşılaşamaya Brock Motum’dan bulduğu sayılar ile başlayan ev sahibi ekip ilk beş dakikayı Yiğit Arslan’ın da skora katkıda bulunması ile 16-5 önde kapattı. İlerleyen dakikalarda takımlar karşılıklı sayılar bulurken çeyreğin son bölümünü daha iyi geçiren Galatasaray farkın kapanmasına izin vermedi ve ilk çeyreği 31-18 önde kapattı.

İkinci çeyreğe Daryl Macon ve Brock Motum ile sayılar bularak başlayan Sarı Kırmızılı ekip rakibine sayı şansı vermeyince 10-0’lık seri ile bu çeyreğin ilk beş dakikasını da 23 sayı farkla 41-18 önde kapatmayı başardı. Bu dakikadan sonra toparlanan ve Sam Dekker ile sayılar bulan Türk Telekom karşısında farkı koruyan ev sahibi ekip ilk yarıyı 52-29 önde kapattı.

Üçüncü çeyrekte ilk iki çeyreğe oranla daha çok isabetli atış bulan deplasman ekibi farkı azaltaya çalışsa da Galatasaray rakibinin bu çabasını bir nebze de olsa engellemeyi başardı ve son çeyreğe 13 sayı farkla 70-57 önde giren taraf oldu.

Son çeyreğe oyun kurucusu Tyler Ennis’in talihsiz sakatlığı ile başlayan Türk Telekom bu çeyrekte art arda hızlı hücumlar ve serbest atışlar ile farkı tek hanelere kadar indirmeyi başardı. Michael Eric’in basketiyle bir ara 23 sayıya kadar çıkan farkı farkı 5 sayıya kadar indirmeyi başaran deplasman ekibi karşısında RJ Hunter ile sayılar bulan Galatasaray maçtan 94-89 galip ayrılmasını bildi.

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir