Galatasaray evinde ağırladığı Türk Telekom’u üç uzatma sonucunda devirdi! #BSL

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 28. Hafta mücadelesinde Galatasaray Odeabank, ligden düşmesi kesinleşen Türk Telekom’u üç uzatma sonucunda 139-134 mağlup etti.

Blake Schilb ve Eric Buckner’ın karşılıklı basketleriyle başlayan mücadelenin ilk iki dakikası 8-6’lık Galatasaray üstünlüğüyle geçildi. Erick Buckner’ın ortaya koyduğu etkili oyun Türk Telekom’u öne taşısa da, Sinan Güler ve Chuck Davis ile 5-0’lık bir seri yakalayan ev sahibi ekip üstünlüğü tekrar ele geçirdi. (13-10) Periyot geneli yüksek skorlu geçerken üstünlüğünü koruyan Galatasaray, Vladimir Micov ve Marcus Haislip’in karşılıklı basketleriyle sonlanan ilk periyotu 31-25 üstün tamamladı.

İkinci çeyrek de ilk çeyrekte olduğu gibi karşılıklı basketlerle başlarken Ergin Ataman’ın ekibi üstünlüğünü korudu. (39-35) Galatasaray periyot genelinde farkı belli bir seviyede tutsa da, son bölümde Ankara temsilcisi daha etkili bir oyun sergiledi. Amerikalı oyuncularından iyi bir skor katkısı alan Türk Telekom, aradaki sayı farkını indirmeyi başardı ve ilk devre 55-55‘lik eşitlikle sonuçlandı.

@GSBasket
@GSBasket

İkinci yarıya 7-0’lık bir seriyle iyi başlayan Galatasaray, periyotun ilk iki dakikalık bölümünü 62-55 üstün geçti. Erkan Veyseloğlu ve Manny Harris ile toparlanan Türk Telekom, çeyreğin ortasında farkı iki sayıya kadar indirdi. (69-67) Periyotun sonuna doğru ivme kazanan Sarı-Kırmızılı ekip aradaki sayı farkını açsa da, Marcus Haislip ve Cevher Özer’in kaydettiği üçlüklerle geri gelen Ankara ekibi skoru eşitledi. (79-79) Charles Davis’in kaydettiği smaçla sonlanan periyot, 81-78‘luk Galatasaray üstünlüğüyle sonuçlandı.

Son periyotun ilk bölümünde iki ekip de sayı üretmekte zorluk çekerken ilk iki dakika 83-79’luk Galatasaray üstünlüğüyle geçildi. Çeyrek genelinde çekişme devam ederken son bölüme doğru Evren Büker ve Eric Buckner ile sayılar bulan konuk ekip üstünlüğü ele geçirdi. Son dakikalarda Blake Schilb tarafından sırtlanan Galatasaray, eşitliği yakalamayı başardı ve normal süre 99-99‘luk eşitlikle sonuçlandı.

@GSBasket
@GSBasket

Uzatma periyotunda da çekişme sürerken Evren Büker kaydettiği iki üçlükle takımını öne geçirdi. (101-105) Takımlar mücadeleden kopmadı ve Marcus Haislip & Chuck Davis ikilisinin karşılıklı basketlerine sahne olan uzatma periyotu 109-109‘luk eşitlikle sonuçlandı.

Türk Telekom ilkinde olduğu gibi ikinci uzatma periyotunda da üstünlüğü yakaladı ancak Errick McCollum ve Blake Schilb’den gelen kritik üçlükler Ergin Ataman’ın ekibini öne geçirdi. (117-116) Son bölümde takımlar sıkça serbest atış çizgisine geldi ve eşitlik yine bozulmadı; ikinci uzatma periyotu 121-121 tamamlandı.

Üçüncü uzatma periyotuna iyi başlayan Blake Schilb ve Ege Arar’dan gelen basketlerle Galatasaray oldu. (125-121) Türk Telekom Cevher Özer’den gelen üçlükle eşitliği yakaladı ancak son dakikaları daha iyi oynayan ev sahibi ekip Errick McCollum ile serbest atış çizgisine geldiği pozisyonlarda hata yapmayarak mücadeleden 139-134 üstün ayrıldı.

Geri1 of 3

Galatasaray üç uzatma sonucunda güldü!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler