Galatasaray Basketbol Şube Yöneticisi Ömer Cansever: “Basketbol takımlarımızda yerli ağırlıklı bir kadro kuracağız.”

Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Şubesi Yöneticileri Ömer Cansever ve Mahmut Recevik, Galatasaray Televizyonu’nda yayınlanan “Son Topa Kadar” isimli programa konuk oldular.

Programda kadın ve erkek basketbol şubeleri hakkında açıklamalar da bulunan Cansever ve Recevik’in sözlerinden satır başları şu şekilde:

Cansever: “[Kadın Basketbol] Takımımıza güveniyoruz. Antrenörümüz de gayet iyi. Geçmişteki maddi sıkıntıları da giderdik. Yarından sonra antrenörümüzün ve oyuncularımızın bir dertlerinin kalmayacağına eminim. Geçmişten gelen çok problemler aldık. Aktif olarak 28 gündür buradayız. Elimize aldığımız bombayı azalttık. Daha iyi olacağız. Gelecek sene farklı bir basketbol takımı çıkaracağız. Kulübün bu pozisyonunda takımlarımızı belirli noktalara getirmek kolay değil.

Seyircilerden de beklentilerimiz var. Son maça 141 taraftar gelmiş. Elde edilen gelir, kırılan koltuk sayısını karşılamıyor. Amatör branş da olsa bu kadar az seyirci olmaması lazım. İyi günde de kötü günde de bizi desteklemeleri lazım.

Takım bütçeleri çok ağır. Böyle bir sponsor bulmamız da mümkün değil. Gelecek sene için seçilirsek daha farklı kadrolar kuracağız.

Her gün bir hukuk işiyle uğraşıyoruz. Galatasaray’da kimsenin parası kalmıyor. Bundan sonra bu da böyle biline. Basketbol takımlarımızda yerli ağırlıklı bir kadro kuracağız.

 

Recevik: “Her maçta koltuklar kırılıyor. Seyircilerimiz olumlu manada takımımızı desteklesin. 100 TL verdiğin bir sporcuya sadece o kadar vermekle kalmıyorsunuz. Biz bilmiyor muyuz transfer yapmasını? Kulübü uçurumun dibine atmaya gerek yok.

Tekerlekli sandalye basketbolunda da çok iyi çalışmalarımız olacak. Sedat Hoca’nın gözü arkada kalmasın. Gereken çalışmaları yapacağız.

EuroCup şampiyonu olan takımın parası ödenmemiş. Geçmiş yönetimleri şikayet etmek için çıkmadık ama bir de gerçekler var…

Biz net bütçe yapma peşindeyiz. Hayırlısıyla iyi bir sezon geçirelim, ondan sonra gelecek sezon için antrenörlerimizle kadroları konuşacağız. Yabancı oyuncu sayılarını düşüreceğimiz kesin. Sponsorları geliştirelim.

100 liralık bütçeyi sene ortasında keyfi olarak artırmayacağız. 31 Mart’ta bütçe görüşmelerini belirleyeceğiz. Basketbol ve voleybolun bütçesi sene ortasında 1 lira bile değişmeyecek.


Kaynak: Galatasaray SK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler