Furkan Korkmaz, yakın zamanda başka bir takımın yolunu tutabilir

Philadelphia 76ers’ta aldığı süreler bu sezon iyiden iyiye azalan Furkan Korkmaz, kariyerine başka bir takımda devam edebilir.

NBA‘e adım attığı 2017 yılından bu yana 76ers forması giyen Furkan Korkmaz için Philadelphia 76ers macerası daha önce hiç olmadığı kadar sona yakın görünüyor. İddialar, takas penceresi kapanmadan önce kulübün, Furkan’ı elden çıkarmayı düşündüğü yönünde.

The Philadelphia Inquirer’ın yaptığı habere göre Philadelphia 76ers, bu sezon itibarıyla pek fazla forma şansı vermediği Furkan Korkmaz veya Jaden Springer’ın kontratından 9 Şubat’taki takas penceresinin kapanış gününden önce çıkmayı düşünüyor. Bu hamleyle birlikte Sixers, maaş bordrosundaki lüks vergisi yükünü azaltmayı hedefliyor.

Öte yandan durumun farkında olan Furkan Korkmaz da takımdan ayrılma noktasında olumsuz bir bakış açısına sahip değil:

“Bu konuyu menajerimin ve organizasyonun halletmesine izin verdim. Şu anda bu konuyla ilgili konuşmamın çok anlamlı olacağını düşünmüyorum çünkü benim elimde değil.”

“Benim açımdan, söyleyebileceğim tek şey mutlu olmak istediğim. Parkede olmak istiyorum. Ve takımın düşüncesi ne olursa olsun, benim açımdan sorun yok.”

NBA’deki altıncı sezonunda olan milli oyuncumuz, çaylak yılının ardından kariyerinin en düşük süreyle sahada kaldığı (maç başı 10.9 dakika) ve takıma en düşük skor katkısı (maç başı 4.0 sayı) yaptığı sezonu geçiriyor.

Philadelphia 76ers rotasyonunda Tyrese Maxey, De’Anthony Melton, Shake Milton, Danuel House Jr. ve Matisse Thybulle gibi isimlerin gerisine düşen Furkan’ın üç yıl, 15 milyon dolar civarındaki kontratı 2023/24 sezonunun bitişiyle sona erecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler