Furkan Korkmaz: “Tek hedefim şampiyon olmak” #NBA

NBA’de boy gösteren milli yıldızlarımızdan Furkan Korkmaz, yeni sezon öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

76ers Insider’da Lauren Rosen’a konuk olan Furkan Korkmaz, yeni sezon başlangıcından önce önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni sezondaki hedefleri, geçirdiği yaz dönemi ve gelişim süreci hakkında konuşan Furkan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Mattisse Thybulle ile birlikte oynamaya devam edeceğim için çok mutluyum. Onunla çok iyi bir ilişkimiz var. Onun çok iyi ve zeki biri olduğunu düşünüyorum. Tobias Harris de takımın liderlerinden. Hem saha içinde hem de saha dışında her zaman yardımcı olmayı çalışıyor. Joel’i de zaten herkes biliyor.

Yaz dönemi boyunca, yaklaşık üç ay Türkiye’deydim. Ailem ve arkadaşlarımla zaman geçirdim, antrenman yaptım. Benim için eğlenceli bir dönemdi. Uzun bir sezonun ardından oldukça yoruluyorsunuz. Sene boyunca stresle başa çıkmanız gerekiyor. Bu nedenle yaz dönemini iple çekiyoruz. Türkiye’de olmak da bana iyi geliyor.

Bu sezon tek hedefim şampiyon olmak. Açıkçası şampiyonluk kazanan oyuncuları çok kıskanıyorum. Bizim de çok büyük bir potansiyelimiz var ve o noktaya gelebileceğimizi düşünüyorum.

Bu sezon sadece bir şutör olmak istemiyorum. Top elimdeyken de bir şeyler üretmek istiyorum. Aynı zamanda savunmada bir seviye daha atlamak istiyorum. Son iki yılda bu alanda büyük gelişme kaydettiğimi düşünüyorum. Geçen sene playofflar’da gördük, her pozisyonun çok önemi var. Eğer bir şeyler kazanmak istiyorsanız takımdaki herkesin elinden gelenin en iyisini yapması gerek.”


Kaynak: 76ers Insider

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler