NBA’de boy gösteren milli yıldızlarımızdan olan Furkan Korkmaz, kariyerine takımı Philadelphia 76ers ile devam etmek istediğini söyledi.

NTV canlı yayınına konuk olan Furkan Korkmaz, NBA’deki Bubble ortamını ve kariyer hedeflerini etraflıca anlattı.

Farklı konulara da değinen Korkmaz’ın yayında verdiği demeçlerden öne çıkanlar şöyle:

“Seyirciler için dışarıdan bakıldığında çok keyifli bir ortam gibi duruyor ama oyuncular için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Neredeyse her gün test olduk. Maçlar başlayınca zamanın nasıl geçtiğini anlamadık ama neredeyse 55 günlük bir kamp süreci oldu orada. Avrupalı oyuncular olarak özellikle milli takım kamplarından bunlara alışkınız ama Amerikalı oyuncular böyle bir şeye alışkın değil. Ama tabii önemli olan oraya çıkıp maçları oynayabilmekti, ben de bu tarihi organizasyonun bir parçası olduğum için çok mutluyum. Bu sezon oynanmayıp bu maddi kayıplar devam etseydi önümüzdeki 3-4 yıla yansıyacak bir şey olacaktı ve ben de önümüzdeki yaz serbest kalacağım için ligin devam etmesinden dolayı memnun oldum.

İlk iki sezon çok fazla sakatlık yaşadım, fazla oynayamadım. Bu sebeple bu sezon benim için kırılgan bir sezondu. Neden diye sorarsanız; ilk iki sene fazla oynayamadım, tamam. Bu bir hikaye ancak yeni bir hikayenin başlaması gerekiyordu benim açımdan NBA’de. Philadelphia’ya tekrar döndüm, iki sezon kötü anılar biriktirdiğim bir şehre dönmek benim açımdan bir meydan okuma oldu. Oraya dönmek çok zor bir karardı ancak bunun olumlu sonuç verdiğini görmek beni gururlandırdı. Her zaman yeni hedefler, yeni hayaller oluyor ancak ben sezondan beklediğimi aldım. Bu sene artık şehre çok alıştım, organizasyona çok alıştım. Takımı ve kimyayı biliyorum. Philadelphia’da devam etmek isterim.

Ne zaman, nerede olursa olsun bizim için milli formayı giyip sahaya çıkmak paha biçilemez.”


Kaynak: NTV

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir