Furkan Korkmaz, sezonun kalanı için Anadolu Efes’ten kiralık gidecek | TB ÖZEL

Spor Toto Basketbol Süper Ligi lideri Anadolu Efes, sezonun şu bölümüne kadar Türkiye pasaportlu oyuncularından aldığı sınırlı katkıyla dikkat çekti.

Cedi Osman ve Doğuş Balbay dışında gelecek vadeden genç oyuncuları Berk Demir, Samet Geyik ve Furkan Korkmaz’dan beklenen katkılar gelmedi. Bu oyuncuların oynama sürelerinin azlığı da bir kısım basketbolseverin Velimir Perasović’i eleştirmesine neden oldu.

Efes de 1997 jenerasyonunun ve Türkiye basketbolunun en önemli yeteneklerinden Furkan Korkmaz özelinde bir tasarrufa gitme kararı aldı. Efes Genel Menajeri Alper Yılmaz’ın TrendBasket’e açıkladığı üzere Furkan, sezonun kalan bölümünde kiralık olarak bir başka takıma gönderilecek.

2016 NBA Draftı’nın 27. sırasında Philadelphia 76ers tarafından seçilen ve hakları da bu takımda olan Furkan ile birçok takım ilgileniyor. Söz konusu takımlar içerisinde Pınar Karşıyaka’nın adı ön plana çıkıyor. Furkan’ın durumu ile ilgili son karar gelecek hafta netleşecek.

19 yaşındaki genç oyuncu, bu sezon Efes ile 12 maça çıkıp 11.7 dakika, %48 üçlükle 5.6 sayı, 1.1 ribaund ortalamaları tutturdu.

4 YORUMLAR

  1. Umarım Furkan için bir milat olur.Zira böylesi bir yeteneğin kenarda oturduğunu görmek gerçekten üzüntü verici.Madem kiralık gidecek hangi takımda oynayacağını iyi tespit etmeli.Ama Türkiye ligine baktığımızda Pınar Karşıyaka dan çok Yeşil Giresun da karar kılması isabet olur gibi geliyor.İnşallah doğru bir karar verir.

  2. Harika bir karar olur. Üstelik Karşıyaka’nın da böyle bir takviyeye ihtiyacı var. Erdi’de Giresun’a verilebilir bu transfer sonrasında.

    • giresun bir oluşum içine girdi mecburiyetten ya da gerçekten taşın altına ellerini sokmak istedikleri için.yalnız iş öyle bir konuma getirdiniz ki bsl de süre alamayan herkes giresuna gitsin…giresunun yabancıları belli…yerli oyunculardan emircan ve okben zaten hedef oyuncular, şu an rotasyonda olan enes ve doğuştan çok mu daha iyi ki erdi ve önerilen diğer isimler ki giresuna gelsinler? farz edelim geldi kimin yerine rotasyona girecekler, farz edelim ki birilerinin yerine de rotasyonda yer buldular peki yerini aldıkları oyuncuların bu güne kadar ki emeğine yazık değil mi? kenarda süre bekleyen ömere, samete,efe ye,tansuya ayıp değil mi? aslın da olması gereken futbol da olduğu gibi sezon başladığında transfer dönemi kapanıp devre arasında 20 günlük bir transfer zamanı olmalı ki her hangi bir sakatlık ya da formsuzluk olduğunda kenarda bekleyenlere de bir şans doğsun ki hiç olmazsa diğer kulüpler de mecburyeten taşın altına ellerini soksunlar.

  3. Alper Yılmaz’a şu soruyu sorun yalvarıyorum, madem kiralık verecektiniz neden 2 milyon dolar çıkış bedeli koydunuz? Size yazıklar olsun ya.. Takımı ABD’lilerin eline teslim edip 1 yerli kotası koydunuz ve hep başarısız oldunuz. Bu sene de final four yapma ihtimaliniz yok. İyi ihtimal playoff’ta bir galibiyet alır ve tekrar lige gelir FB ya da GS’ye elenirsiniz. Bu amaç için aslan gibi, çok yetenekli gençleri harcıyosunuz ki Furkan korkmaz gibi bir yeteneği Avrupa’da Efes dışında oynatmayacak tek bir takım yok. İşte bu kadar dejenere olmuş, kökünden, kendisini var eden değerlerden kopmuş bir organizasyondur Anadolu Efes.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler