Furkan Korkmaz: ”Maçı 1-2 sayıyla kaybetmek gerçekten çok üzücü” #FIBAWC

12 Dev Adam’da Furkan Korkmaz, Amerika Birleşik Devletleri karşılaşması sonrası bazı açıklamalarda bulundu.

FIBA Basketbol Dünya Kupası E Grubu’nda Amerika Birleşik Devletleri ile mücadele eden millilerimiz, gösterdiği üstün performansa rağmen maçtan 92-91’lik mağlubiyetle ayrılırken genç oyuncumuz Furkan Korkmaz, NTV’ye bazı açıklamalarda bulundu.

Sahada muazzam mücadele ettiklerini belirten Furkan Korkmaz’ın açıklamaları şu şekilde:

”Tabii ki maçı 1-2 sayıyla kaybetmek gerçekten çok üzücü. Belki de 10-15 sayı farkla kaybetsek insanın canını bu kadar yakmazdı gerçekten”

”Bence bugün sahada muazzam mücadele ettik. Maçtan önce konuştuğumuz ne varsa sahada hepsini yaptık. Bunları da çok güzel bir şekilde uyguladık. Tüm takım arkadaşlarıma, tüm teknik ekibe, sahada bizi destekleyen yerli yabancı herkese çok teşekkür ederim. Harika bir atmosfer vardı, resmen kendi evimizde gibi oynadık maçı. O yüzden herkese teşekkür ediyorum”

”Tabii ki her takımın buraya gelirken bazı hedef maçları var. Bizim için Japonya ve Çekya maçları hedef maçlar, bunu kimseden saklamıyor ve gizlemiyoruz. Bizim için gerçekten mücadelenin önemini anlatmaya gerek yok. Bugün olduğu gibi her gün sahaya çıkıp mücadele edeceğiz ve kazanmak için sahaya çıkacağız. Bugünkü gibi oynarsak ben kazanacağımızı düşünüyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler