TB ÖZEL | Furkan Korkmaz, Leonard’ın üçlüğü hakkında konuştu: “10-15 sayıyla kaybetseniz bu kadar üzücü olmazdı”

Philadelphia Sixers’ta forma giyen milli oyuncumuz Furkan Korkmaz, takımının Doğu Konferansı Yarı Finalleri’nde Toronto Raptors’a mağlup olduğu yedinci maçın ardından TrendBasket‘in sorularını yanıtladı.


Röportaj: Atakan Murzoğlu

Düzenleme: Barış Cevahir


Kawhi’ın şutu sizin açınızdan nasıldı? Serinin son topa kalmasını da nasıl değerlendiyorsun?

“Bizim için tabii ki çok üzücü. Serinin son maçı, belki de 10-15 sayıyla kaybetseniz bu kadar üzücü olmazdı. Son topta top dört kere sekti ve basket oldu. Basketbol, NBA basketbolu. Burada çok farklı seviyede oynanıyor. Ligde bu tarz atışları yapabilecek oyuncular çok fazla. Ama sokabilecek oyuncuların sayısı çok az. Kawhi da onlardan biri. Güzel bir tecrübe oldu, çok da güzel seri olduğunu düşünüyorum. Bu takımın  daha fazlasını hak ettiğini de düşünüyorum. Tabii ki çok üzücü böyle veda etmek.”

Serinin ilk maçında süre bulmuştun. Üçlük atıp asist de yapmıştın. Daha sonra pek rotasyonda gözükmedin. Bunu hiç koçla konuştun mu?

“Serinin ilk maçında dediğiniz gibi rotasyonda kullandılar beni. İkinci maçta sadece maç koptuktan sonra girdim. Burada maçı kazanıp kaybetmenize göre değişiklikler olabiliyor ana parçalar dışında. Bunun tabii ki gelip sebebini söylemiyorlar, sadece değişiklik yaptığınızı hissediyorsunuz ve görüyorsunuz zaten. Bu da profesyonel hayatın bir parçası. Umarım önümüzdeki senelerde daha da aza indirgenecek bunlar. Bunları yapmak tabii ki benim elimde. Sezona böyle veda etmek üzücü. Kendi adıma da önümüzdeki seneler daha güzel olacak.”

Geleceğin hakkında bize herhangi bir bilgi verebilir misin?

“Bildiğiniz gibi burada kalmayacağım. Şu an tabii serbest oyuncu için konuşmak çok erken. Söylersem yanlış olur. Menajerlerim ile oturup konuşacağım. Yazın nasıl geçeceğini değerlendireceğiz. Her yaz olduğu gibi bu yaz çok önemli benim için. Önümüzdeki sezon benim için kariyerimin en önemli senesi olabilir. Bu yüzden oturup en ince detaylarına kadar konuşup en güzel şekilde yeni sezona hazırlanacağımı düşünüyorum.”

Sixers’ta sezona yüksek hedefle başladınız. Son topa kadar getirdiniz. Bu sana neler kattı?

“Kendimle alakalı burada şöyle bir şey fark ettim. Oynadığım ve oynamadığım dönemleri de izleyerek çok şey öğrendimi fark ettim. Büyük oyuncuların yanında yer almak, onlara karşı ve onlarla beraber oynamak size çok şey katıyor. Çok fazla şey öğrenip çok fazla tecrübe edindim. Saha içi ve saha dışında kendimi çok fazla geliştirdim. Böyle güzel bir organizasyonda olduğum için de ayrıca gurur duyuyorum. İkinci senemde iki kere playoff oynadım. Ne açından bakarsanız bakın, bu tecrübeye herkes sahip olamıyor. O yüzden de şanslı olduğumu düşünüyorum.”

Milli takım hakkında neler söylemek istersin?

“Sabırsızlanıyorum. Çok heyecanlıyım. Sezon bitti. Birkaç gün içinde Türkiye’de olacağım. Yedi sekiz ay sonra Türkiye’ye dönmek de heyecan verici. Döndükten sonra milli takıma konsantre olacağım. Bizim için çok önemli. Her seferinde de söylüyorum milli takım olarak güzel işler başaracağız. Bu sadece kaç sene içerisinde gelecek bu, bunu belirleyeceğiz bu yaz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler