Furkan Korkmaz: “Hiçbir zaman bu tarz bir oyuncu olmak istemedim” #NBA | TB ÖZEL

Röportaj: Yavuz Akaydın, TrendBasket

Düzenleme: Yunus Emre Ak, TrendBasket


NBA’de Philadelphia 76ers formasını terleten milli yıldızımız Furkan Korkmaz, Nets’e farklı kaybettikleri maçın ardından ekibimize özel açıklamalarda bulundu.

109-89’luk skorla kaybedilen maçın ardından TrendBasket’e özel açıklamalarda bulunan Furkan Korkmaz, hem maçı değerlendirdi hem de sarı ayakkabılarının önemine değindi.

Oyununa eklemek istedikleri hakkında da konuşan Furkan’ın açıklamaları şöyle:

TB: Maçı değerlendirebilir misin bizim için?

Furkan: “Tabii ki. Skorda da görüldüğü gibi bizim için kötü bir maç oldu. Bugün savunmada rakibe çok kolay sayılar bulma fırsatı verdik. Hücumda da sayı atamayınca maçın sonucundan da anlaşıldığı gibi fark oluştu. Bence bu farkın sebebi savunmada yediğimiz kolay sayılardan dolayı hücumdaki üretkenliğimizin de düşmesi oldu. Tabii ki Nets çok yetenekli bir takım, bire bir oyunları iyi oynayabilen oyunculara sahipler. Bugün onları savunmak biraz zor oldu. Ama önümüzde çok maç var. Her gün yeni bir maç oynuyorsunuz. Her gün yeni bir fırsat. O yüzden buna üzülüp ağlayamayız. Çıkıp önümüzdeki maçı oynamamız gerekiyor.”

TB: Sarı ayakkabılarının senin için önemi nedir? Bu sezon hep onları giydin, çok dikkatimi çekti.

Furkan: “Aslında çok çok çok özel sebebi şu: Milli takımda her zaman sarı ayakkabılarla oynadım. Daha doğrusu iki sene önce milli takımda giymeye başladım ve o yaz milli takımla iyi bir performans sergileyince uğur getirdiğini düşündüm ve daha sonra onu değiştirmek istemedim. Zaten çok sık ayakkabı değiştiren bir oyuncu değilim. Sarıların da bana şans getirdiğini düşünüyorum o yüzden hep sarılarlayım.”

TB: Son olarak, oyununa eklemek istediğin yeni bir silah ve bunun için çalışmaların var mı? Nelerin üzerinde çalışıyorsun daha çok?

Furkan: “Şu an takımdaki rolüm daha cezacı, fırsat geldiğinde close-out’a atak eden ya da biraz daha şutla bitiren oyuncu ama ben hiçbir zaman bu tarz bir oyuncu olmak istemedim. Ama şu an takımdaki rolüm bunu gerektiriyor ve ben de en iyisini vermeye çalışıyorum. Kendi içimde şununla savaşıyorum: Olmak istediğim oyuncunun potansiyelini her zaman sahaya yansıtmak. Tabii bunun için de doğru zaman, doğru yer gibi etkenler çok önemli. Bana verilen görevi en iyi şekilde yerine getirirsem bu sürelerime de yansıyor. Dediğim gibi, olmak istediğim oyuncu tabii ki bu değil. Sadece köşedeki üçlüğe koşup ona cezayı kesen oyuncu olmak değil. Topla daha çok haşır neşir olmam gerektiğini de biliyorum. Tabii ki bunlar zamanla olacak şeyler. Ama şu ana kadar böyle özel ve güçlü bir takımda bu rolü ve süreleri almak beni mutlu ediyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler

Zion’ın sakatlığına tepki gösteren David Griffin’e ceza #NBA

Zion Williamson'ın parmağından sakatlandığı maç üzerine hakem yönetimini eleştiren New Orleans Pelicans yöneticisi David Griffin, NBA tarafından 50.000 dolar cezaya çarptırıldı. New Orleans Pelicans Basketbol...

Matisse Thybulle is one of the best defenders in the #NBA | ANALYSIS

Matisse Thybulle is one of the best defenders in the NBA Matisse Thybulle is, without a doubt, one of the best defenders in the NBA....

Brad Stevens: “Herkes şartların farkında, değil mi?” #NBA

Playoff'lara kalmak için mücadele veren Boston Celtics'in koçu Brad Stevens, Miami Heat'e kaybettikleri kritik maçtan sonra açıklama yaptı. Sıralama için kritik önem arz eden mücadelede...