Furkan Korkmaz: ”En iyi basketbolumuzu oynarsak yenemeyeceğimiz rakip yok”

A milli takımın yıldız oyuncularından Furkan Korkmaz, 2022 EuroBasket medya gününde basın mensuplarına konuştu.

Türkiye, 2022 EuroBasket için Tiflis’te. A Grubu’nda ter dökecek olan milli takımımızda yıldız oyuncu Furkan Korkmaz, medya gününde açıklamalarda bulundu. Heyecanlı olduklarını ve en iyi basketbollarını oynadıklarında her takımı yenebileceklerinin altını çizdi.

”Hepimiz heyecanlıyız. Artık hazırlık dönemi bitti, çıkıp maçları oynayacağız. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Kazanmak için çıkacağız her maça. Bakalım sonuç ne olacak hepimiz merakla bekliyoruz.

Çok ciddi bir durumum yok. Biraz sadece adelemde gerilme vardı. O yüzden çok fazla zorlamak istemedim. Çünkü şampiyona uzun bir şampiyona olacak, çok efor gerektiren bir şampiyona olacak. O sebeple biraz koruma amaçlı çıkmak istemedim.

Tek tek rakip konuşmayı sevmiyorum. Çünkü bizim ne yapacağımızın önemli olduğu bir ekibiz. Her gün sahaya çıkıp en iyi basketbolumuzu oynarsak bence yenemeyeceğimiz rakip yok. Hazırlık döneminde bence bunu çok fazla gösteremedik ama olumlu işler de yaptık. Bence bize çok iyi sinyaller verdi. Tabii ki dersimize çok iyi çalışmamız gerekiyor, çok ciddi hazırlanıyoruz. Umuyorum bizim için çok güzel bir turnuva olacak.”

Öncesinde mikrofona konuşan koç Ergin Ataman’ın açıklamaları da şöyle:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler