Furkan Korkmaz: “Benim suratıma öyle konuşan herkes cevabını alır”

Furkan Korkmaz, Gürcistan maçında yaşanan olaylar hakkında konuştu.

Avrupa Basketbol Şampiyonası kapsamında dün akşam oynanan Gürcistan maçında yaşanan olayların yankısı devam ediyor. Bugün yapılan antrenman sonrasında milli takımdan bazı isimler basın mensuplarıyla bir araya gelirken, olayların başlangıcındaki taraflarından biri olan Furkan Korkmaz da konuyla alakalı açıklamalarda bulundu. Milli oyuncumuz, oyundan atıldıktan sonra yaşananları şöyle dile getirdi:

“Burun buruna geldiğimizde ben biraz agresifleştim ve olay büyüdü. Daha sonra zaten tünelde ayrı bir olay oldu. Eren Hoca’yla beraber tünelden soyunma odasına giderken sahadaki iki Gürcistan oyuncusu, benim sürtüştüğüm oyuncu ve iki güvenlik bize saldırdı. Beş kişi saldırınca biz de kendimizi savunduk. İçerideki olay bundan ibaret. Onların bize saldırması ve bizim karşılık vermemiz. Tesadüftür ki Eren Hoca da olayın böyle olacağını hissetmiş, sağ olsun yanımdaydı orada beraber dik bir şekilde ayakta durduk. Eren Hoca’ma da buradan teşekkür ediyorum.”

Furkan Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Tabii ki saha içinde agresiflikler oluyor ancak kimse gelip benim suratıma o tarz konuşamaz. Konuştuğunda da cevabını alır. Bunu da herkes bilsin. Burada önemli olan böyle bir organizasyonun böyle bir şeye göz yumması.”

Seyircilerin kavgaya dahil olup olmaması hakkında ise şunları söyledi:

“Dediğim gibi oyuncuları ve güvenlikleri gördüm. Taraftar gelip gelmediğini görmedim.”

Furkan Korkmaz son olarak ise sakatlığıyla alakalı bunun oyunun bir parçası olduğunu ve bunlara takılıp çok fazla günü öldürmek istemediğini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler