7DAYS EuroCup’ın açılış maçında temsilcimiz Frutti Extra Bursaspor, konuğu Dolomiti Energia Trento karşısında 86-93 mağlup oldu.

Frutti Extra Bursaspor ilk beşi: Xavier Munford – Can Maxim Mutaf – Daniel Hamilton – Perry Jones – Kenny Kadji

Dolomiti Energia Trento ilk beşi: Gary Browne – Toto Forray – Andrea Mezzanotte – Jacorey Williams – Kelvin Martin


  • Frutti Extra Bursaspor’da genç oyuncu Ömercan İlyasoğlu kariyerinde ilk kez 7DAYS EuroCup’ta ter döktü.

Temsilcimiz karşılaşmaya hızlı başlayan taraf oldu. Maçın başından itibaren iştahlı oyunuyla dikkat çeken Bursaspor, savunmada boyalı alanda etkili olurken hücumda da boyalı alanı kullandı. Rakibini dışarı püskürten ve yay gerisinden atışlara zorlayan yeşil beyazlılar, ilk çeyreği 29-19 önde tamamladı. İkinci çeyrekte de benzer oyununu parkeye yansıtan ve etkili savunması neticesinde çaldığı topların ardından hızlı hücumlarla sayı da bulan Bursaspor, soyunma odasına 49-40 önde gitti.

İkinci yarıya hızlı başlayan taraf konuk ekip Trento oldu. Hücumda boyalı alandaki üstünlüğünü unutan ve yay gerisinden atışlara mahkum kalan temsilcimiz, savunmada da istediği verimliliğe erişemedi. Buna rağmen skorda dengeyi koruyan Bursa, karar çeyreğine 65-67 geride gitti. Karar çeyreğinde Hamilton’ın eline bakan temsilcimiz, Monford ve Newman’ın kilitlendiği anlarda hücumda tıkandı. Son bölümde Kadji’nin aldığı sportmenlik dışı faulü hem çizgiden hem de devamındaki hücumda yay gerisinden değerlendiren konuk ekip, temsilcimizin çabalarına rağmen mücadeleden 86-93 mağlup ayrıldı.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir